Aglomeracja

ZTM apeluje o kulturę w bimbie

Przystanek tramwajowy  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Przystanek tramwajowy

Starsi ludzie stają się niestety dla niektórych niewidzialni w bimbie czy autobusie. Młodzi siedząc wygodnie często nie dostrzegają starszych osób stojących w pobliżu. Z brakiem tych elementarnych, wydawałoby się, podstaw kultury próbuje walczyć Zarząd Transportu Miejskiego. Pretekstem do przypomnienia kampanii Warto jeździć z kulturą są zbliżające się Dzień Babci i Dzień Dziadka.

Kampania ZTM ma promować miedzy innymi ustępowanie miejsca starszym i mniej sprawnym pasażerom. Dotyczy to również kobiet ciężarnych czy osób z dzieckiem na ręku. Pasażer, który zajmuje miejsce wyznaczone dla takich właśnie osób ma wręcz obowiązek opuścić je, gdy tylko osoba, dla której miejsce jest przeznaczone, zgłosi chęć jego zajęcia.

Jeżeli widzisz, że do tramwaju lub autobusu wchodzi osoba starsza, niepełnosprawna lub kobieta w ciąży zwolnij jej miejsce siedzące – apeluje po raz kolejny ZTM Poznań – nic to cię nie kosztuje, a taki drobny gest znacząco wpływa na komfort podróżowania tej osoby, pamiętaj, że w przyszłości to ty możesz być na miejscu osoby potrzebującej.

Akcja ZTM Warto jeździć z kulturą została zainicjowana w ubiegłym roku. Sam pomysł jest dobry, pytanie tylko czy uzupełni brak zaszczepienia pewnych zachowań w domu i przekona młodych do zmiany zachowania? Trzymamy kciuki.

Osoby, które będą doładowywać karty Peka w piątek i sobotę (19-20.01) dostaną drobne gadżety promocyjno-informacyjne.

Warto jeździć z kulturą

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter, ZTM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz