K U L T U R A

Zrób sobie zdjęcie z żelazkiem

zrób sobie zdjęcie z żelazkiem  Foto: zrób sobie zdjęcie z żelazkiem

zrób sobie zdjęcie z żelazkiem Foto: zrób sobie zdjęcie z żelazkiemPoznań cały czas się zmienia. Niestety nie wszystkie zmiany się podobają. Wkrótce zniknie kolejny budynek, o którym głośno zrobiło się niedawno, gdy ogłoszono, że ma zostać rozebrany. Wcześniej mało kto zwracał na niego uwagę. Teraz nadarza się okazja, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z kamienicą, której wkrótce nie będzie.

Chętni skrzykują się na facebooku na profilu założonym przez Michała Kucharskiego. Po latach zaniedbań i źle prowadzonych pracach budowlanych na sąsiedniej działce, jedna z piękniejszych kamienic w Poznaniu została przeznaczona, ze względu na zagrożenie zawaleniem, do rozbiórki – pisze Michał – pomimo dyskusji, która rozgorzała wokół problemu niszczenia zabytkowej i urokliwej tkanki naszego miasta nie udało się jej uratować.

W piątek (19.08) będzie okazja by pożegnać się z kamienicą. Zapraszamy wszystkich  którym nie jest obojętny los Poznania i jego historii zapisanej w architekturze. Spotykamy się u zbiegu ulic Krysiewicza i Ogrodowej o 17:30. Inicjatorem wspólnego zdjęcia jest Gazeta Wyborcza która też opublikuje pamiątkową fotografię kamienicy i Poznaniaków.

Mamy nadzieję, że nie będzie więcej okazji do robienia takich pamiątkowych zdjęć z kolejnymi, znikającymi kamienicami w miejscu których powstaną na przykład parkingi.

Nie zawsze i nie wszędzie ma się wrażenie, że Poznań planowany jest tak:

http://www.youtube.com/watch?v=tVG0FYQ7Q8Q

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz