Aglomeracja

ZNICZ NA DRODZE

traffic panorama  Foto: sxc

Już w piątkowe popołudnie można było zauważyć większy niż zwykle ruch na drogach. Wyruszyliśmy, by odwiedzić groby bliskich. By było bezpiecznie podczas tych podróży na drogach, zwłaszcza tych, które prowadzą do nekropolii, pojawi się więcej policjantów. Wspierać ich będą strażnicy miejscy i żandarmeria wojskowa.

traffic panorama Foto: sxc

Na szczęście w rejonie Poznania zapowiada się dobra do jazdy pogoda. Nie powinno padać, będzie sporo słońca. W dzień maksymalnie będzie nawet około 16 stopni. Tak powinno być do poniedziałkowego popołudnia.

Mamy nadzieję, że to wszystko przyczyni się do tego, że w tym roku będzie mniej wypadków. Podczas akcji ZNICZ 2009 (od 31.10 do 02.11.2009) w Wielkopolsce doszło do 22 wypadków, w których niestety zginęły 2 osoby, a 22 zostały ranne. Doszło również do 248 niegroźnych kolizji.

Policjanci dbać będą o płynność i bezpieczeństwo ruchu drogowego szczególnie w pobliżu cmentarzy i na drogach dojazdowych. Będą się starali również eliminować z ruchu nietrzeźwych jego uczestników. Oprócz rutynowych działań jak na przykład kontroli właściwego używania świateł w samochodach będą także udzielać informacji o czasowych zmianach komunikacyjnych w organizacji ruchu.

UWAGA – ZAKAZ RUCHU CIĘŻARÓWEK !

W dniach 31.10 i 01.11.2008 r. obowiązywał będzie zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

W niedzielę (31.10) od godziny 18:00 do 22:00.

W poniedziałek (1.11) od godziny 8:00 do 22:00.

O tym jak funkcjonuje komunikacja miejska w Poznaniu i jakie zmiany czekają kierowców w drodze na cmentarz możesz przeczytać TUTAJ.

news@lepszyPOZNAN.pl Foto: news@lepszyPOZNAN.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz