K U L T U R A

Znani są już wszyscy artyści #NaFalach 2023

#NaFalach - Rosalie  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Do grona artystów tegorocznego cyklu imprez #NaFalach dołączyli członkowie Paktofoniki, legendy polskiego hip-hopu. Łącznie, w okresie wakacyjnym, odbędzie się 8 koncertów nad poznańskimi jeziorami – Maltańskim i Strzeszyńskim. 

Muzyczny początek lata rozpocznie się z wysokiego C – tydzień po zakończeniu roku szkolnego, w piątek, 30 czerwca, odbędą się aż dwa koncerty. Scenę nad Maltą opanują dwie formacje, w których ważne role odgrywają kobiety – Kwadrofonik z Melą Koteluk oraz Dagadana. Otwarcie #NaFalach będzie poetyckie i folkowe.

Dzień później, w sobotę, 1 lipca, koncertowy weekend uzupełnią całkiem nowe projekty muzyczne – Zalia oraz duet Matylda/Łukasiewicz. Oba projekty to powiew muzycznej świeżości, idealny na letnie festiwale. Przy ich planowaniu spory udział miała Młodzieżowa Rada Miasta Poznania. Koncerty te również odbędą się nad jeziorem Maltańskim – scena zlokalizowana będzie przy brzegu między stokiem narciarskim a trybunami. 

Wszystkich kolejnych koncertów będzie można posłuchać nad jeziorem Strzeszyńskim. Pierwszy na scenie zlokalizowanej na polanie w pobliżu kąpieliska pojawi się Dawid Kwiatkowski. Fanki i fani “Bez Ciebie” i innych przebojów artysty powinni sobie zarezerwować piątek, 14 lipca.

Po miesięcznej przerwie na Strzeszynku do rytmów reggae zakołysze powracający na “falową” estradę Kamil Bednarek. Poprzedni raz w ramach cyklu #NaFalach gościł w Poznaniu 4 lata temu. Jego koncert odbędzie się w piątek, 18 sierpnia. 

Dzień później, w sobotę 19 sierpnia, na strzeszyńską estradę wkroczą Fokus i Rahim. Artyści Paktofoniki pojawią się #NaFalach po raz pierwszy. Formacja wraca do regularnego grania po prawie 20. latach przerwy. Będzie to więc wyjątkowy występ szczególnie dla tych, którzy pamiętają ich debiut płytowy z 2000 roku – “Kinematografia”. – Projekt, z którym wystąpimy #NaFalach jest wyjątkowy pod każdym względem – mówi Sebastian Salbert. – Razem z nami na scenie pojawi się orkiestra, która przygotowała specjalne aranże naszych największych utworów – dodaje Rahim. – Widzimy się w Poznaniu już 19 sierpnia – dodaje Wojciech Alszer, znany jako Fokus.  

Koncert finałowy tegorocznego cyklu zaplanowano na piątek, 25 sierpnia. Klimat również będzie hip-hopowy, ponieważ wystąpią bracia Waglewscy, czyli Fisz Emade Tworzywo. Jest to kolejny powrót na scenę #NaFalach. 

Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godzinie 20:00, a wstęp na nie jest bezpłatny. Koncert inaugurujący sfinansowano ze środków Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) przy wsparciu Miasta Poznania. 

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz