K U L T U R A

Znamy kolejne gwiazdy Edison Festival 2024

Edison Festival 2022 - LemON  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Edison Festival ogłasza nazwiska kolejnych artystów, którzy w pierwszy weekend lipca zagrają w podpoznańskim Baranowie. Do line-upu szóstej edycji festiwalu, który odbędzie się między 5 a 6 lipca, dołącza MROZU, Natalia Przybysz i Kathia! To oni, obok już ogłoszonych koncertów Darii Zawiałow, Edyty Bartosiewicz czy Natalii Szroeder, zadbają o to, aby tegoroczne wakacje rozpoczęły się przy dźwiękach najlepszej muzyki.

Dwie sceny, jedna skąpana w promieniach słońca, druga otoczona klimatycznym lasem, a na nich gwiazdy polskiej muzyki, których przeboje podbijają listy popularności. Artyści wyprzedający największe sale koncertowe w Polsce i legendy muzyki, które udowadniają, że pewne utwory są ponadczasowe. Obok nich nadzieje polskiego przemysłu fonograficznego. Wszystko w przyjacielskiej, rodzinnej atmosferze sprawiającej, że uczestnicy i uczestniczki festiwalu nazywają go „najlepszą podpoznańską domówką”, a jej legenda obiegła już całą Polskę, czyniąc z lokalnego festiwalu wydarzenie, na które przyjeżdżają miłośnicy muzyki z całego kraju.

Powrót na edisonową scenę po krótkiej przerwie

Po dwóch latach na scenę Edison Festival powraca MROZU. Choć mogłoby się wydawać, że jego kariera nie mogła nabrać większego rozpędu, ostatnie dwa lata pokazały, że wszystko jest możliwe. Laureat pięciu Fryderyków 2023, autor przebojowego albumu „Złote bloki” świętuje w tym roku 15-lecie na scenie. W przebojowym singlu „Złoto” śpiewa, że wszystko było po coś i trudno nie odnieść wrażenia, że w jego przypadku właśnie tak jest.

Wokalista, producent, kompozytor i autor tekstów, którego utwory nie znikają z listy przebojów wyprzedaje największe sale koncertowe w Polsce, a w lipcu znów porwie do tańca uczestniczki i uczestników podpoznańskiego festiwalu.

Kobieca siła, czyli subtelność i wrażliwość

Posiadaczka jednego z czołowych głosów na polskiej scenie muzycznej, kompozytorka i autorka tekstów Natalia Przybysz zagra na Edisonie. Zadebiutowała w 2001 roku współtworząc z siostrą Pauliną Przybysz zespół Sistars. Od 2008 roku tworzy solo, a wydany w 2014 roku album „Prąd” przyniósł jej liczne nagrody i wprowadził do czołówki polskich wokalistek. W ubiegłym roku wydała skomponowany na greckiej wyspie Hydra album „TAM”, z którego pochodzi przebojowe „Do zobaczenia do jutra” i nagrane wspólnie z Mrozem „O czymś innym”. Artystka ma na koncie cztery Fryderyki, miliony odtworzeń singli i przebój „Nazywam się niebo”, który wpisał się na listę ważnych utworów polskiej muzyki.

Powiedzenie, że szturmem weszła na polską scenę muzyczną może wydawać się przesadzone, ale jak opisać artystkę, która na przestrzeni kilku miesięcy otrzymała nagrodę Odkrycie 2023 na gali Bestsellerów Empiku i nominację do Fryderyka za Fonograficzny Debiut Roku? Pochodząca z Poznania Kathia dołącza do line-upu Edison Festival. Z niewiarygodną lekkością łączy zmysłowość i subtelność z duszną i ciężką atmosferą, a jej muzyka to ciepłe emocjonalne brzmienie pianina z elementami elektroniki. Jesienią ubiegłego roku zadebiutowała albumem „Przestrzeń”, na którym znalazł się singiel „Lekka jak powietrze” mający już ponad milion odtworzeń w serwisach streamingowych.

Przebojowy weekend na Jeziorem Kierskim

5 i 6 lipca w podpoznańskim Baranowie już brzmi jak najbardziej przebojowy weekend nadchodzących wakacji! Przypominamy, że obok ogłoszonych dziś artystów zagrają też Daria Zawiałow, czyli najpopularniejsza obecnie dziewczyna pop w Polsce, legenda krajowej sceny muzycznej Edyta Bartosiewicz oraz subtelna i odważnie wyrażająca poprzez swoją muzykę opinie Natalia Szroeder. W line-upie znalazł się też Dawid Tyszkowski, jedno z najciekawszych odkryć rodzimej sceny muzycznej ostatnich miesięcy oraz Maks Łapiński, zdobywca Grand Prix na Carpathia Festival.

W sprzedaży na www.edisonfestival.pl są już dostępne bilety jednodniowe w cenie 169 zł i karnety w cenie 249 zł oraz bilety ulgowe dla dzieci w wieku od 7 do 12 roku życia. Dzieci do lat 6. włącznie mogą wziąć udział w festiwalu bezpłatnie, na podstawie ważnego biletu wstępu rodzica lub opiekuna.  

Na wydarzenie zaprasza agencja koncertowa Good Taste Production. Partnerem pozostaje niezmiennie Best Western Hotel Edison w Baranowie i Gmina Tarnowo Podgórne, która ponowie jest partnerem Strefy Rodzinnej.   Po zeszłorocznym sukcesie, ciesząca się dużą popularnością, zadaszona, specjalnie przygotowana dla najmłodszych przestrzeń powraca. Wraz z kolejnymi ogłoszeniami programu, ujawnione zostaną szczegóły stref specjalnych, w tym food courtu, stref partnerskich i Strefy Rodzinnej.

Harmonogram koncertów:    

  • 5.07.2024 – Mrozu, Edyta Bartosiewicz, Natalia Przybysz, Dawid Tyszkowski, Maks Łapiński 
  • 6.07.2024 – Daria Zawiałow, Natalia Szroeder, Kathia 
Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz