POZnań

ZMIANY W KOMUNIKACJI WOKÓŁ CMENTARZY

autobus  Foto: lepszyPOZNAN

Wokół cmentarzy od kilku dni panuje większy ruch. Można go zaobserwować choćby wokół cmentarza na Miłostowie. Widać to doskonale na ulicy Warszawskiej, na której parkuje przy bramie cmentarnej więcej samochodów. By ułatwić dojazd na groby bliskich Zarząd Transportu Miejskiego już jutro wprowadzi zmiany w kursowaniu niektórych autobusów i tramwajów. Zmieni się również organizacja ruchu dla samochodów.

SOBOTA 23 października
BIMBY jeździć będą tak jak w soboty choć będą wyjątki od 8:00 do 18:00 na następujących liniach:
1 – kursuje do Miłostowa (zamknięcie pętli Zawady)

6 – wydłużona zostanie do Junikowa

AUTOBUSY również jeździć będą według sobotniego rozkładu jazdy. Między godziną 9:00 a 18:00 będzie jeździło więcej autobusów na linii 77. W tych samych godzinach uruchomiona zostanie też dodatkowa linia 173. Autobusy na niej będą jeździły co pół godziny od Dworca Śródka przez  Zawady – Główną – Gnieźnieńską do Bogucina.

NIEDZIELA 24 października
BIMBY jeździć będą według świątecznego rozkładu jazdy, choć tramwaje linii numer 1 kursować będą od 8:00 do 18:00 do Miłostowa, a linia numer 6 wydłużona zostanie do Junikowa.

AUTOBUSY również jeździć będą tak jak w święta. Od godziny 9:00 do 18:00 będzie jeździło więcej autobusów linii 77, a co pół godziny będzie można dojechać autobusami linii 173 z Dworca Śródka do Bogucina.

DOJAZD WŁASNYM SAMOCHODEM

CMENTARZ NA JUNIKOWIE
Ulice Cmentarna i Owcza zostaną przygotowane do wprowadzenia na nich ruchu jednokierunkowego. W każdej chwili też na wniosek policji może zostać sygnalizacja świetlna na ulicy Grunwaldzkiej, między Jawornicką a Cmentarną.

CMENTARZ NA MIŁOSTOWIE
Na ulicy Warszawskiej w okolicach cmentarza zostaną wyznaczone dodatkowe miejsca postojowe na pasie rozdziału jezdni. Na jezdni prowadzącej w kierunku centrum Poznania jechać będzie można tylko prawym pasem. Obowiązywać też będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h. Nie będą mogły tą drogą jechać także ciężarówki, które będą musiały korzystać z objazdu ulicami Bałtycką i Lechicką.

Zmiany te obowiązywać będą również w piątek 29.10 od godziny 8:00 do około 20:00.

– – – – – – – –

Jak funkcjonować będzie komunikacja w kolejny weekend 31 października oraz 1 listopada możesz sprawdzić TUTAJ.

– – – – – – – –

Jeśli chcesz znaleźć grób bliskich kliknij TUTAJ

autobus Foto: lepszyPOZNAN

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz