Aglomeracja

Zmiany na liniach autobusowych

Autobus  Foto: TD

Pasażerowie miejskich autobusów muszą się liczyć z pewnymi zmianami w rozkładzie jazdy niektórych z nich. Zaczną one obowiązywać w najbliższym tygodniu, ale będą niemal kosmetyczne.

Największe zmiany dotyczą linii nr 58 oraz 247. Pasażerów tych autobusów z pewnością ucieszy fakt, że wracają one na swoją stałą trasę.

W związku z otwarciem ronda Sypniewskiego, znajdującego się u zbiegu ulic Starołęckiej i Głuszyna od wtorku, 23 stycznia autobusy linii nr 58 kursować będą po swojej stałej trasie – informuje Agnieszka Smogulecka z Zarządu Transportu Miejskiego – autobusy linii nr 247 kursować będą po swojej stałej trasie od nocy z 23 na 24 stycznia.

Jednocześnie nastąpi korekta rozkładów jazdy obu linii. Przywrócone zostanie również funkcjonowanie przystanków Starołęka Wielka na ul. Głuszyna przy nowym rondzie, w obu kierunkach. Zlikwidowane zostaną natomiast przystanki tymczasowe Starołęka Wielka na ul. Starołęckiej oraz Andrychowska na ul. Staszowskiej. Przystanki Klimontowska pozostają jako stałe.

Drobnej korekcie ulegną rozkłady jazdy busów linii nr 704. Z Górczyna wyjeżdżać będą nie tak jak do tej pory o 7:30, ale o 7:35. Nowa godzina odjazdu obowiązywać będzie także z pętli Głuchowo-Stawna. Zamiast o 6:10 wyjeżdżać one będą o 6:05. Zmiany te zostaną wprowadzone w poniedziałek (22.01).

Tego samego dnia dla autobusów linii nr 704 oraz 710 jadących w kierunku Górczyna uruchomiony zostanie nowy przystanek Konopackiej Centrum Handlowe, zlokalizowany na ulicy Konopackiej od strony ulicy Marii Lange – dodaje Agnieszka Smogulecka – jednocześnie, w związku ze zmianami nazw ulic, wprowadzone zostaną zmiany nazw przystanków.

Jednocześnie, w związku ze zmianami nazw ulic, wprowadzone zostaną następujące zmiany nazw przystanków. Przystanek Sycowska Centrum Handlowe zlokalizowany na ulicy Konopackiej zostanie przemianowany na Konopackiej Centrum Handlowe (linie nr 704, 710), przystanki Opłotki zostaną przemianowane na Lange (linie nr 80, 704, 710), przystanek Opłotki II zostanie przemianowany na Modlibowskiej (linia nr 703).

Jednocześnie informuję, że z przyczyn niezależnych od ZTM odwołuje się planowane wjazdy autobusów linii nr 323 do Dębogóry – wyjaśnia Agnieszka Smogulecka z Zarządu Transportu Miejskiego.

Użyte w artykule zdjęcia: TD, ZTM Poznań

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz