POZnań

Zmiana w organizacji ruchu na ul. Garbary

Droga rowerowa Krolowej Jadwigii Strzelecka Droga Debinska  Foto: Poznańskie Inwestycje Miejskie

Od pierwszego lipca, wykonawca zajmujący się budową nowej infrastruktury rowerowej na ulicy Królowej Jadwigi i Strzeleckiej, przystąpi do prac, które wpłyną na zmianę organizacji ruchu. W ramach inwestycji, planuje się przebudowę wyspy dzielącej jezdnie na ulicy Garbary, w okolicach skweru Filipiny i Konstancji Studzińskich oraz salonu samochodowego.

Po rozpoczęciu prac, lewy pas ruchu na ulicy Garbary, służący kierowcom jadącym od ulicy Królowej Jadwigi w kierunku skrętu w prawo na ulicę Kazimierza Wielkiego, zostanie wyłączony z ruchu. W związku z tym, będzie obowiązywała jazda na zasadzie suwaka. Jednocześnie, dla kierowców poruszających się ulicą Garbary w stronę centrum, skręcenie w lewo zostanie zabronione na lewym pasie, który będzie przeznaczony tylko do skrętu w ulicę Kazimierza Wielkiego. To spowodowane będzie zajęciem części pasa ruchu tuż za skrzyżowaniem ulicy Garbary, Kazimierza Wielkiego i Krakowskiej, przy pasie rozdziału.

Przejście dla pieszych z przejazdem rowerowym przez ulicę Garbary, między skwerem a salonem samochodowym, również będzie niedostępne. Planowane jest także nieznaczne przesunięcie przystanku autobusowego przy ulicy Kazimierza Wielkiego w kierunku ulicy Mostowej. Kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności w okolicy prac i zwracanie uwagi na aktualne oznakowanie drogowe.

Użyte w artykule zdjęcia: Poznańskie Inwestycje Miejskie

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz