Antoninek Franowo Malta

Zmiana organizacji ruchu na ulicy Dymka

Panorama remontu na ulicy Dymka  Foto:

Trwa przebudowa ulicy abpa Walentego Dymka na odcinku od ulicy Szwajcarskiej do Folwarcznej w Poznaniu. Od przyszłego tygodnia kierowców czekają utrudnienia. Z ruchu zostanie wyłączony jeden pas ruchu.

Panorama remontu na ulicy Dymka

Pierwszy etap prac został zaplanowany na około trzy tygodnie. W tym czasie z ruchu zostanie wyłączony jeden pas. Dokładna data zamknięcia pierwszej fazy remontu uzależniona jest od warunków atmosferycznych – mówi Maciej Raczak z firmy Budownictwo Drogowe Siedlecki. Na 200-metrowym odcinku, na wysokości skrzyżowania z ul. Żelazną, wprowadzony zostanie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Ulica Żelazna na 100-metrowym odcinku, do skrzyżowania z abpa Walentego Dymka będzie natomiast drogą jednokierunkową. – Wprowadzenie ruchu wahadłowego jest niezbędne ze względu na rodzaj prowadzonych prac. Zwracamy się z prośbą do kierowców o cierpliwość i zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie – dodaje Raczak.

Po zakończeniu remontu droga ma być szersza, przez co znacznie zwiększy się bezpieczeństwo. Inwestycja zakłada również wybudowanie ciągu pieszo-rowerowego po stronie lasu. Po przeciwnej stronie drogowcy wybudują natomiast chodnik. Takie rozwiązanie szczególnie cieszy mieszkańców bloków przy ul. Folwarcznej, którzy do tej pory grzęźli w błocie. Efekty prac modernizacyjnych docenią również piesi udający się do szpitala przy ulicy Szwajcarskiej.
Zakończenie przebudowy ulicy abpa Walentego Dymka planowane jest na wrzesień 2011 roku. Prace, na zlecenie ZDM w Poznaniu, wykonuje konsorcjum firm Elmont Kostrzyn Wlkp. oraz Budownictwo Drogowe Siedlecki.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz