POZnań

Złapano sprawców skoku na jubilera!

Sprawcy skoku na jubilera w rękach poznańskiej policji  Foto: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu

Sprawcy skoku na jubilera w rękach poznańskiej policji Foto: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu wspólnie z policjantami z Torunia zatrzymali sprawców zuchwałej kradzieży, do której doszło 7 lutego w poznańskim salonie jubilerskim. Wtedy sprawcy wykorzystali nieuwagę sprzedawczyni i zrabowali 140 złotych pierścionków.

Dzięki zabezpieczonym na miejscu zdarzenia śladom policjanci szybko ustalili jednego ze sprawców. Okazał się nim 37-latek na stałe mieszkający w Toruniu. Policjanci natychmiast tam pojechali, aby zatrzymać złodzieja.

W tym samym czasie w ręce policjantów z Torunia wpadł poszukiwany 36-letni mężczyzna. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli m. in. złotą biżuterię oraz monety kolekcjonerskie.

Mężczyzną tym okazał się… brat zatrzymanego przez poznańskich policjantów złodzieja.  To właśnie dwaj bracia z Torunia okradli poznańskiego jubilera. Policjanci z Torunia i Poznania w wyniku podjętej współpracy odzyskali całość skradzionego w Poznaniu złota, a także zabezpieczyli inne skradzione przez mężczyzn przedmioty.Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi im do 5 lat więzienia. Obydwaj byli w przeszłości karani za kradzieże i włamania.

Do zuchwałej kradzieży doszło w czwartek 7 lutego w niewielkim sklepie jubilerskim na osiedlu Chrobrego w Poznaniu. Około godziny 15.00 do sklepu wszedł mężczyzna, który rozmową odwrócił uwagę sprzedawczyni. W tym samym czasie drugi mężczyzna, który znalazł się w sklepie udawał, że jest zainteresowany zakupem obrazu. Trzymając obraz w rękach ustawiał go na ladzie w taki sposób, żeby zasłonić widok na złote pierścionki znajdujące się w specjalnej gablocie. Wystarczyła tylko chwila żeby 140 złotych pierścionków znalazło się w rękach złodziei. Kiedy sprzedawczyni zorientowała się co się dzieje – obaj rabusie uciekli.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz