Aglomeracja

Złap bakcyla do programowania na bezpłatnych warsztatach

2014-12-03poznanpyladiesfoto piotr dyba / PHOTOJOURNALIST.PL  Foto: piotr dyba / photojournalist.pl / pyladiesstart.pl
2014-12-03 poznan pyladies foto piotr dyba / PHOTOJOURNALIST.PL

PyLadies.start() to kolejna edycja warsztatów dla osób, które chciałyby nauczyć się programowania w języku Python. Może brać w nich udział każdy bez względu na wiek, płeć,  czy znajomość programowanie. 

PyLadies to międzynarodowa grupa, która za cel postawiła sobie promocję, edukację i walkę o większą różnorodność w świecie programistów. By osiągnąnąć te cele m. in. organizuje warsztaty dla osób, w szczególności kobiet, które dopiero chciałyby nauczyć się programować i poznać możliwości języka Python.

Choć udział w warsztatach jest nieodpłatny trzeba przejść pozytywnie rekrutację. Przy ocenie złożonych zgłoszeń nie gra roli kolejność jego dostarczania, a dobra motywacja chętnych. Trzeba również znać język angielski w stopniu podstawowym. Warsztaty prowdadzone będą w języku polskim, jednak angielski jest potrzebny do opanowania samego programowania.

Uczestnicy do swojej dyspozycji będą mieli kilkunastu mentorów, doświadczonych programistów – zapowiadają organizatorzy – spodziewamy się na wydarzeniu ponad 200 osób.

Same warsztaty to nie wszystko. Aby pozostać na bieżąco i doskonalić się uczestnicy będą mieli możliwość dołączyć do cotygodniowych spotkań PyTrening 4.0, na których wspólnie z mentorami będą dalej pracować nad nowo nabytymi umiejętnościami. Lekcje zaplanowane są na rok akademicki 2017/2018 i mają na celu szlifowanie znajomości języka Python.

Kolejne, dwudniowe warsztaty PyLadies.start() odbędą się w Poznaniu 23 oraz 24 września.

Rekrutacja wciąż trwa, choć zostało już niewiele czasu. Listy zostaną zamknięte 10 września. Rejestracja prowadzona jest poprzez stronę, którą znajdziesz klikając tutaj.

Użyte w artykule zdjęcia: piotr dyba / photojournalist.pl / pyladiesstart.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz