POZnań

Zielono mi w Poznaniu – miłorzęby, klony i jabłonie!

Projekt skweru na Chwialkowskiego  Foto: ZDM

Jest szansa, że w tym roku w Poznaniu będzie więcej zieleni. Zarząd Dróg Miejskich zapowiada nowe inwestycje oraz nasadzenia drzew i krzewów. Będą kontynuowane prace przy skwerze na Chwiałkowskiego, a zupełnie nowe zieleńce powstaną na Taczaka oraz rogu Traugutta i 28 czerwca 1956 r.

Projekt skweru na Chwialkowskiego Foto: ZDMW ubiegłym roku przy ulicy Taczaka prace rewitalizacyjne obejmowały przede wszystkim północą stronę ulicy, na której pojawiły się elementy małej architektury wraz z zielenią, przy jednoczesnej zmianie organizacji ruchu na strefę zamieszkania. Kontynuacją tych działań jest rewaloryzacja skweru u zbiegu ul. Taczaka i ul. Kościuszki, gdzie już niebawem posadzone zostaną miłorzęby. Dopełnieniem tego projektu będą meble w postaci okrągłych siedzisk oraz stojaki rowerowe i kosze na śmieci. Termin zakończenia prac przewiduje się na 25 kwietnia 2014.

Wiosną rozpocznie się kolejny etap rewaloryzacji skweru u zbiegu ulic Górna Wilda, ul. Chwiałkowskiego, ul. Dolina, który będzie obejmować sadzenie kasztanowców oraz krzewów (cisów, róż) a także bylin i roślin cebulowych. Tu także nie zabraknie ławek i koszy na śmieci. W ubiegłym zmieniono w tym miejscu układ jezdni i chodników wydzielając strefę zieleni. Gotowy skwer powinien cieszyć mieszkańców Wildy 15 maja.

Wizualizacja skweru na Taczaka Foto: ZDMDrzewa i krzewy posadzone zostaną także u zbiegu ul. Traugutta, ul. Hetmańskiej i ul. 28 Czerwca. Pojawią się tutaj oryginalne gatunki ja klon, miłorząb i jabłoń, a z krzewów cisy, rokitnik i hortensja

Na Grunwaldzie ZDM dokona nowych nasadzeń w pasie drogowym ul. Wyspiańskiego na odcinku pomiędzy ul. Wojskową, a ul. Jarochowskiego. Pojawią się tutaj cisy, piwonie i ber genie. Dalsze prace związane z odtworzeniem drzewostanu w pasie drogowym pomiędzy Reymonta a Wojskową, po stronie północnej będą przeprowadzone po uporządkowaniu parkowania oraz przeprowadzeniu remontów nawierzchni.

Zarząd Dróg Miejskich zapowiada także sadzenie uzupełniające drzew w obrębie następujących ulic:

Wilda: ul. Garczyńskiego ul. Pamiątkowa, ul. Hetmańska, ul. Czeremchowa, ul. Niedziałkowskiego

Stare Miasto: ul. Powstańców Wielkopolskich, ul. Estkowskiego/Garbary

Jeżyce: ul. Słowackiego, ul. Dąbrowskiego, ul. Myśliborska, ul. Koronna

Nowe Miasto: ul. Starołęcka

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz