ZIELONO MI!

foto: sxc - kwiaty  Foto:

foto: sxc - kwiatyDrzewa i krzewy owocowe, rozsady kwiatów, ziół, a także byliny skalne, wodne i rabatowe a to wszystko z rabatem. Wszystko dla miłośników małych i dużych ogrodów będzie można znaleźć na kiermaszu roślin ozdobnych, sprzętu ogrodniczego i specjalistycznej literatury, który odbędzie się w sobotę i niedzielę (8 i 9 maja) w parku Wilsona przed Palmiarnią Poznańską.

Kiermasz organizowany jest już od kilku lat, przede wszystkim z myślą o uczestnikach coraz popularniejszego wśród poznaniaków konkursu “Zielony Poznań” – wyjaśniają organizatorzy. Na kiermaszu będzie można wybierać spośród  dużego wyboru roślin balkonowych tradycyjnych i nowości ogrodniczych. Będzie także szeroki asortyment podłoży ogrodniczych i nawozów oraz bogata oferta narzędzi ogrodowych.

Nowością prezentowaną podczas tegorocznego kiermaszu będzie grzybnia mikoryzowa. Na stoisku Wielkopolskiego Związku Pszczelarzy zobaczyć będzie można przekrój ula oraz produkty na bazie wosku pszczelego.

Miłośnicy pięknych kwiatów powinni również zajrzeć do Palmiarni. Odbywać się tam będzie wystawa tulipanów. Towarzyszyć jej będą akwaria i muszle morskie oraz wystawa rzeźb Kazimierza Sity Insecta w ramach Fiesta Ceramica.

W Palmiarni trwa już wystawa entomologiczna owady – motyle, chrząszcze oraz pajęczaki w pawilonach II, III i kawiarni “7 kontynentów”.

Kiermasz roślin ozdobnych, sprzętu ogrodniczego i specjalistycznej literatury – sobota i niedziela (8 i 9 maja) park Wilsona przed Palmiarnią Poznańską –  10:00 – 17:00.

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz