POZnań

Zero tolerancji

Zero tolerancji  Foto: KMP

W nocy z 24 na 25 czerwca br. funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu oraz Straży Miejskiej przeprowadzili na terenie poznańskiej starówki oraz na terenach zielonych nad rzeką Wartą działania pod kryptonimem „Zero Tolerancji”.

W rejonie Starego Rynku pojawił się również mobilny komisariat, w którym każda osoba, która czuła się zagrożona lub padła ofiarą przestępstwa mogła od razu zgłosić ten fakt policjantom i bez wizyty w jednostce policji złożyć zawiadomienie.

Przeprowadzona akcja miała na celu zapewnienie bezpieczeństwa odwiedzającym Stary Rynek i tereny nadwarciańskie, a w szczególności przeciwdziałanie i ograniczanie przestępczości skierowanej przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu – tłumaczy Patrycja Banaszak z zespołu prasowego poznańskiej Policji.

Podczas działań służbę pełniło 96 policjantów, którzy łącznie wylegitymowali 309 osób, skontrolowali 47 pojazdów oraz przeprowadzili 49 interwencji. Podczas nocnej służby funkcjonariusze nałożyli 75 mandatów związanych z łamaniem Ustawy o wychowaniu w trzeźwości, a także w związku z zakłócaniem spokoju i porządku publicznego oraz naruszeniem Prawa o Ruchu Drogowym. Wobec 13 osób sporządzono wnioski o ukaranie do Sądu. Zatrzymanych zostało 7 sprawców przestępstw na gorącym uczynku oraz jedna osoba poszukiwana. 3 przedsiębiorców odpowie za sprzedaż alkoholu osobom nietrzeźwym.

Policjanci przypominają, że spożywanie alkoholu poza miejscami do tego przeznaczonymi to wykroczenie zagrożone mandatem. Należy również pamiętać, że starówka jest wyposażona w monitoring miejski. Operatorzy na bieżąco przekazują policjantom informacje o zauważonych wykroczeniach.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz