Stare Miasto

Zderzyły się bimby – są ranni

Zderzyły się bimby  Foto: P

Ponad 20 pasażerów zostało rannych po zderzeniu dwóch bimb w centrum Poznania. Do wypadku doszło kilka około 11:30Kilka osób jest poważnie rannych – poinformował Andrzej Borowiak. Dodał także, że osób poszkodowanych może być nawet ponad 30, choć ich stan jest różny.

aktualizacja – 13:30 – Lekarze udzieli pomocy 30 osobom, aż 17 z nich jest w poważniejszym stanie.

Do wypadku doszło w pobliżu skrzyżowania Małych Garbar i Garbar wysokości ul. Wronieckiej. Jak się dowiedzieliśmy z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn tramwaj linii 8 najechał na ostatni wagon linii 17. Wśród rannych jest między innymi motorniczy jednej z bimb, który został zakleszczony w kabinie. Musieli go wyciągać używając specjalistycznego sprzętu strażacy.

Na miejscu są lekarze, strażacy, policjanci i służby MPK. W akcji ratunkowej brało udział 13 jednostek straży pożarnej. Na miejsce podstawiono także autobus, w którym na opatrzenie ran czekali poszkodowani.

Wstępne ustalenia policji wskazują na to, że motorniczy jechał zbyt szybko jak na panujące warunki i nie zachował należytej odległości. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że jeden z motorniczych zaczął nagle hamować by nie potrącić koszącej na torowisku trawnik osoby.

Tramwaje nie jadą na odcinku między ul. Mielżyńskiego a Rondem Śródka. Bimby muszą korzystać z objazdów m.in przez Most św. Rocha, św. Marcin informuje Iwona Gajdzińska z MPK. Z utrudnieniami w okolicach wypadku muszą się również liczyć kierowcy.

Jak nas informujecie zakorkowane są wszystkie okoliczne ulice. Ruch odbywa się bardzo powoli. Zakorkowana jest ulica Solna, ale również Północna i św. Wojciecha, którymi samochody próbują objechać korki. news@lepszyPOZNAN.pl

aktualizacja – 15:30 Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego informuje, że w wypadku poszkodowanych zostało 46 osób. W najcięższym stanie znajduje się 5 osób, w tym motorniczy. U kolejnych 11 pasażerów stwierdzono poważne obrażenia, które nie zagrażają życiu.

W związku z wypadkiem została uruchomiona bezpłatna infolinia. Pod numerem 987 rodziny poszkodowanych mogą uzyskać informacje, w jakim szpitalu znajdują się ich bliscy.

Najbardziej chyba tragiczny wypadek z udziałem bimby w Poznaniu wydarzył się na Wildzie we wrześniu 1993 roku.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz