SieBuduje

Zdecyduj, jak będzie wyglądał skwer na Śmiałego

Botanika to najnowszy projekt UWI Inwestycje S.A._2  Foto: materiały prasowe

Botanika to najnowszy projekt UWI Inwestycje S.A._2 Foto: materiały prasowePod koniec ubiegłego roku rozpisany został konkurs na projekt skweru pomiędzy Osiedlem B. Śmiałego, a realizowanym obecnie Osiedlem Botanika. Zgłoszono sześć prac. Teraz mieszkańcy mogą zadecydować, która z koncepcji zostanie wprowadzona w życie.

Konkurs na projekt zieleni osiedlowej dotyczył terenu o powierzchni trzydziestu pięciu arów, znajdującego się pomiędzy spółdzielczymi blokami, a będącym w trakcie budowy Osiedlem Botanika. Inwestor osiedla we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym i Poznańską Spółdzielnią Mieszkaniową rozpisując konkurs dla studentów, chciał stworzyć w tym miejscu przestrzeń z zielenią o niepowtarzalnej formie i wyjątkowych walorach estetycznych. – Wpłynęło 6 prac, które zostały złożone zgodnie z Regulaminem Konkursu i wszystkie zakwalifikowały się do II etapu. Przedstawione koncepcje uwzględniają różne elementy małej architektury, ale najważniejsze jest to, że prezentowane rozwiązania przeznaczone są dla osób w różnym wieku i ceniących sobie rozmaite formy wypoczynku – mówi Daria Miszczyk, dyrektor sprzedaży UWI Inwestycje. – Przedstawione projekty zakładają mnogość gatunków roślinności wysokiej i niskiej. Studenci zaproponowali różnego rodzaju nawierzchnie i materiały wykończeniowe takie jak drewno, stal czy beton. Koncepcje uwzględniają wykonanie w tym miejscu fontanny, a nawet wypiętrzenia terenu. To jednak, który z projektów zaadaptowany zostanie na potrzeby skweru osiedlowego, zależy teraz od opinii mieszkańców os. Bolesława Śmiałego i decyzji Jury. – dodaje Daria Miszczyk. Wszystkie z przedstawionych koncepcji uwzględniają funkcję rekreacyjną terenu z uwzględnieniem realizacji placu zabaw dla najmłodszych, a także siłowni na świeżym powietrzu. Część z projektów uwzględnia realizację dodatkowych miejsc postojowych.

Złożone prace konkursowe prezentowane są na wystawie w siedzibie Administracji Osiedla Bolesława Śmiałego. Zapoznać się z nimi można również na stronach internetowych Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Samorządu Pomocniczego – Osiedla Piątkowo, a także UWI Inwestycje S.A. Mieszkańcy mogą opiniować zaprezentowane projekty do 13.02.2014r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi dzień później.

Botanika to najnowszy projekt UWI Inwestycje S.A._3 Foto: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz