Naramowice

Zdecyduj gdzie powstanie kolejna stacja rowerów miejskich

Rower Miejski Środka  Foto: lepszyPOZNAN.pl / TD

Nowa stacja Poznańskiego Roweru Miejskiego powstanie na Naramowicach, ale o dokładnej jej lokalizacji zdecydują mieszkańcy. Głosowanie kończy się w poniedziałek o północy.

To nagroda za drugi wynik przejechanych kilometrów w Poznaniu w ramach Europejskiej Rywalizacji Rowerowej – informuje Ryszard Bączkowski z Urzędu Miasta – Naramowice, wspólnie ze Świerczewem, do końca rywalizowały o pierwsze miejsce w Poznaniu i te dwa osiedla przejechały wspólnie 30% ogólnego wyniku Poznania.

Choć lepsze okazało się Świerczewo, to jednak stacja powstanie również na Naramowicach. Są tutaj już dwie stacje na os. Łokietka i ul. Boranta. Gdzie powstanie trzecie już miejsce, które pozwoli na korzystanie z Poznańskiego Roweru Miejskiego? Decyzję Rada Osiedla Naramowice pozostawiła mieszkańców.

Będzie to jedna z 5 zaproponowanych lokalizacji: Jasna Rola, Kupały, okolice skrzyżowania ulic Naramowickiej i Karpia, Wilczy Młyn oraz Naramowicka przy Rubieży. Stacja ma zostać uruchomiona wiosną 2018 roku.

Zapewniamy, że rada osiedla poprze wyniki uchwałą, tak jak to dotychczas zawsze było – deklaruje Michał Kucharski z Rady Osiedla Naramowice.

Do końca głosowania zostało jeszcze kilka godzin, ponieważ zakończy się ono dzisiaj o północy. W tym momencie (11:00) największe poparcie ma lokalizacja na Naramowickiej przy Karpia, na którą głosowało do tej pory ponad 350 osób. Budowę stacji przy ulicy Jasna Rola poparło nieco ponad 300 mieszkańców, a na Wilczym Młynie blisko 250 osób. Głosowanie odbywa się na portalu Facebook. Jeśli chcesz oddać swój głos kliknij tutaj.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / TD

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz