Naramowice Piątkowo

Skradzione samochody wrócą do właścicieli

lusterko samochodowe, deszcz, noc  Foto: Michael Mroczek

Policjantom z Poznania udało się odzyskać dwa skradzione w ostatnich miesiącach samochody. Być może uda się także ustalić kim byli złodzieje.

Oba samochody odnaleźli nieco przez przypadek dzielnicowi z Komisariatu Policji Poznań Północ podczas patrolu. Udało się w ten sposób odzyskać skradzione samochody renault modus oraz kia ceed.

Pierwszy z nich policjanci znaleźli sprawdzając informację o nieprawidłowo zaparkowanym samochodzie przy ulicy Chrobrego, a próbując ustalić właściciela, dzielnicowi sprawdzili auto w policyjnych systemach – wyjaśnia Maciej Święcichowski z poznańskiej Policji – okazało się, że zostało skradzione pod koniec listopada ubiegłego roku w Poznaniu.

Kolejny samochód zaparkowany był przy ulicy Karpiej. W tym przypadku także okazało się, że kia ceed zostało skradzione pod koniec kwietnia. Złodziej najpierw włamał się do biur jednej z firm, skąd zabrał między innymi kluczyki do samochodu. Wsiadł do zaparkowanego obok samochodu i odjechał.

W obu przypadkach policjanci zabezpieczali materiał dowodowy, który będzie pomocny w zatrzymaniu sprawcy tych przestępstw – dodaje Maciej Święcichowski.

Użyte w artykule zdjęcia: Michael Mroczek

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz