Wilda

ZCK – prawie dworzec PKS

Komunikat na starym dworcu PKS  Foto: facebook.com

Komunikat na starym dworcu PKS Foto: facebook.comZintegrowane Centrum Komunikacyjnie chyba nie przestanie nas zadziwiać. Budynek, który miał połączyć środki transportu publicznego, unowocześnić punkty obsługi pasażerów. Ale jak się okazuje jest do tego kompletnie nieprzygotowany.

Dokładnie o północy 23 października stary dworzec przy ulicy Matyi 1 przestanie działać. Jego funkcje przejmie ZCK. Na nowym dworcu zbudowano 19 peronów (tylko o jeden więcej niż na starym), ale zapomniano o płycie postojowej dla autobusów. Jak można przeczytać w komunikacie wywieszonym na starym dworcu “Ze względu na brak miejsc parkingowych na nowym dworcu autobusy w trakcie przerw między kursowych mogą korzystać z terenu starego dworca przy ul. S. Matyi 1”.

Teren starego dworca ma być sprzedany, mają tam być zbudowane biurowce. Nowego właściciela poznamy 16 grudnia, kiedy rozstrzygnięta zostanie licytacja. Pozostaje pytanie, gdzie wtedy podzieją się autokary dalekobieżne? Zadaliśmy pytanie w Wojewódzkim Inspektoracie Transportu Drogowego, ale ich prawnicy potrzebują czasu, żeby ustalić – gdzie kierowca może odpoczywać?

Prezes PKS Poznań, niestety też jest niedostępny. Nadzoruje przygotowania do przeprowadzki. W siedzibie spółki będzie dopiero w poniedziałek.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz