Czerwonak

Zbiórka niepotrzebnych kluczy – pomogą dzieciom z urazami mózgu

Klucze  Foto: Samantha Lam

Bardzo często mamy w swoich domach klucze, które kiedyś coś otwierały, ale już nie bardzo pamiętamy co. Leżą i czekają. Teraz jednak mogą one się naprawdę przydać.

Trwa zbiórka takich właśnie kluczy, które trafią na złom, a bejmy* trafią do Fundacji Akogo? Wybudowała ona w Polsce klinikę Budzik. Jest to pierwszy w Polsce wzorcowy szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu.

Jeśli macie Państwo w domu stare, niepotrzebne klucze, które już niczego nie otwierają, przynieście je do zakładów Polskiego Stowarzyszenia Serwisów Kluczowych. Właściciele takich zakładów, a także ich koledzy z punktów, które współpracują ze Stowarzyszeniem, czyli ok. 2.000 punktów w Polsce – zachęcają organizatorzy akcji.

Do akcji włączył się również Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czerwonaku. To właśnie tutaj można przynosić stare klucze. GOPS znajduje się przy placu Zielonym. Znajdziemy tu specjalnie na ten cel wystawiony pojemnik. Ośrodek czynny jest w poniedziałki od 8:00 do 16:00, a w pozostałe dni od 7:15 do 15:15.

Zachęcamy mieszkańców do włączenia się w zbiórkę – apelują pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – o dodatkowych punktach na terenie gminy będziemy informować na bieżąco.

Akcja zbierania starych kluczy potrwa do końca września.

*bejmy – w gwarze poznańskiej to pieniądze

Użyte w artykule zdjęcia: Samantha Lam

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz