Zatrzymani kurierzy.

Policjanci z CBŚ zlikwidowali pięcioosobową grupę handlarzy i przemytników narkotyków z Holandii. Schwytali kurierów wiozących 3 kg. marihuany o czarnorynkowej wartości 60 tys. zł.

cbs

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zajmowali się zidentyfikowaniem przemytników i handlarzy narkotykowych od pół roku. Ich uwagę zwrócił 25 letni Maciej C. z Poznania. Mężczyzna pomimo tego, że w przeszłości odpowiadał za przestępstwa kryminalne, narkotykowe, że aktualnie toczy się przeciwko niemu sprawa w sądzie nadal zajmował się handlem narkotykami. Napływające do policjantów zajmujących się tą sprawą informacje wskazywały, że Maciej C. może sprzedawać narkotyki w ilościach hurtowych.

W trakcie prowadzenia sprawy funkcjonariusze CBŚ ustalili, że narkotyki są przemycane z Holandii. Ustalili również kim są kurierzy i kiedy będzie następny transport. Dlatego kilka dni temu zorganizowano zasadzkę i akcję zatrzymania wszystkich powiązanych z tą sprawą podejrzanych.

W nocy z czwartku na piątek policjanci z CBŚ i KWP w Poznaniu oraz funkcjonariusze Izby Celnej zatrzymali na granicy w Świecku dwa samochody. Podczas przeszukania aut, specjalnie szkolony pies celników znalazł w kole zapasowym jednego z aut ukryte narkotyki. Były to paczki zawierające łącznie 3 kg. marihuany. Czarnorynkowa wartość tych narkotyków jest oceniana na około 60 tyś zł. Trzej mężczyźni jadący fordem modeno i land roverem zostali zatrzymani. Za kratki trafił Krzysztof B. Dariusz S. i Krzysztof M. Co ciekawe ten ostatni kilka lat temu był karany w Anglii z przemyt narkotyków i siedział za to w więzieniu.

W tym samym czasie w Poznaniu i okolicach policjanci zatrzymywali kolejne osoby zamieszane w proceder. W ręce policjantów CBŚ wpadł hurtownik Maciej C od którego zaczęła się cała sprawa oraz Agnieszka M. u której podczas przeszukania policjanci znaleźli amfetaminę.

Wszystkim zatrzymanym za przemyt i handel narkotykami grozi do 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz