Aglomeracja

Zapraszamy na rajdową, rodzinną sobotę

Rajd rowerowy dla dużych i małych  Foto:

Rajd rowerowy dla dużych i małychZapraszamy na rajd turystyczny imienia Pawła Edmunda Strzeleckiego. Uczestnicy do mety w Głuszynie docierać będą pieszo lub rowerami dwiema wyznaczonymi trasami.

Tras rajdu będzie jednak więcej. Pierwsza z nich, przygotowana dla pieszych, swój początek będzie miała na pętli autobusowej za przejazdem kolejowym na Starołęce. W tym przypadku rajd rozpocznie się w sobotę o godzinie 10:00. Trasa ma długość około 8 kilometrów i poprowadzi przez Marlewo do Schroniska Szkolnego w Głuszynie.

Druga trasa, którą przygotowano dla rowerzystów, rozpocznie się przy źródełku nad Maltą. Ponieważ do pokonania będzie około 20 kilometrów.  Rowerzyści wyruszą o godzinie 9:30 i przez miedzy innymi Darzybór oraz Krzesinki także dotrą do Głuszyny.

Jest także trzecia trasa. Tutaj panować będzie pełna dowolność. Każdy będzie mógł dotrzeć do wyznaczonej mety drogą, którą sam sobie wytyczy.

Wspólna jest tylko meta, która będzie zorganizowana w Głuszynie przy Schronisku Szkolnym w pobliżu przystanku MPK „Głuszyna”. Będzie ona czynna od 12:00 do 13:30. Na miejscu będzie można także zdobyć nagrody w konkursie wiedzy o P.E. Strzeleckim i okolicy. Specjalnie także z tek okazji będzie otwarta izba pamięci o P.E. Strzeleckim w Zespole Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 5 ul. Głuszyńska 183. Będzie ją można zwiedzać indywidualnie od 11:30 do 13:00.

Do rajdu zgłaszać można się tylko do czwartku (3.10). Zapisywać się można indywidualne lub grupowo wysyłając maila do godziny 20:00 na adres eugeniuszjacek.1@wp.pl. Tylko w czwartek (3.10) można zgłaszać się także osobiście w siedzibie Oddziału PTTK Poznań – Nowe Miasto na os. Bohaterów II Wojny Światowej 29 w budynku Gimnazjum nr 24 od godziny 16:30 do 18:00.

Każdy uczestnik tego sobotniego rajdu turystycznego musi wpłacić 7,00 złotych. Na mecie na wszystkich czekać będzie ciepły posiłek i znaczek rajdowy.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz