Aglomeracja

Zapisz gimnazjalistę na uniwersytet

absolwentka  Foto: sxc

absolwentka Foto: sxcBlisko 120 gimnazjalistów i tyle samo uczniów szkół podstawowych będzie mogło kształcić się podczas zimowego semestru V edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego oraz na IV edycję Akademii Młodego Ekonomisty. Ruszają właśnie zapisy na zajęcia.

W zajęciach prowadzonych przez wykładowców akademickich i praktyków biznesu na Uniwersytecie Ekonomicznym uczestniczyć będzie mogło blisko 240 uczniów. Wszyscy oni dostaną prawdziwe indeksy. Zajęcia są nieodpłatne i kierowane do uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych (EUD) oraz uczniów wszystkich klas gimnazjalnych (AME).

Każdy semestr to sześć 1,5 godzinnych spotkań o tematyce ekonomiczno-gospodarczej, spotkania mają charakter interaktywny i realizowane są w formule edutainment – wyjaśnia Agnieszka Hała z Uniwersytetu Ekonomicznego – na wykładach młodzież zapozna się z podstawami funkcjonowania gospodarki i zjawiskami ekonomicznymi mającymi wpływ na codzienne życie, każdy z odbywających się wykładów połączony jest z warsztatami, podczas których studenci odgrywają rozmaite role kierowników zespołów, negocjatorów, inwestorów giełdowych, czy też twórców kampanii reklamowych.

W zimowym cyklu zajęć będą się mogli dowiedzieć między innymi – W jaki sposób skutecznie zaprezentować własną osobę? Jak przekonać innych do swoich racji? Dlaczego jedne kraje są biedne a inne bogate? Czy warto powierzać pieniądze bankom? Czy ekologia w biznesie się opłaca? Jak motywować innych do działania? Czym jest marketing? Dla AME zaplanowano zajęcia z zakresu efektywnego zarządzania czasem własnym, zarządzania w kryzysie, analizy wskaźnikowej przedsiębiorstwa, mierników dobrobytu gospodarczego oraz trendów w marketingu. Semestr zajęć kończy się testem wiedzy i wręczeniem wartościowej nagrody najlepszemu studentowi.

Dodatkowo, w ramach obu programów,  organizowane są zajęcia edukacyjne dla rodziców prowadzone przez specjalistów z obszaru pedagogiki, psychologii i ekonomii. Dotyczą one metod wspierania dziecka w nauce i samorozwoju, kreatywnych metod rozwiązywania konfliktów z dzieckiem, nauczania wartości i kształtowania w dziecku postaw prospołecznych – dodaje Agnieszka Hała.

Zapisy na zimowy semestr zajęć rozpoczną się we wtorek (22.01)  i potrwają do niedzieli 10 lutego. Warto się pospieszyć, bo ilość miejsc jest ograniczona.

Formularze zapisów dostępne będą na stronach internetowych. Uczniowie klas piątych i szóstych szkół podstawowych znajdą je tutaj, a gimnazjaliści klikając tutaj.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz