K U L T U R A POZnań Stare Miasto

ZAMEK ŻEGNA SIĘ Z SALĄ WIELKĄ

SALA WIELKA DAWNO, DAWNO W ODLEGŁEJ GALAKTYCE  Foto: CK ZAMEK

CK Zamek czeka kolejna rewolucja architektoniczna. Ostatni zamek cesarski w Europie zmieni się nie do poznania. Fasada pięknie odrestaurowana pozostanie, ale wnętrze wyglądać będzie zupełnie inaczej. Nie całe oczywiście.

Sala wielka, zwana też czasami kinową, którą znamy powstała w połowie lat 60. Wkrótce wkroczy tu nowoczesność. Nim to jednak nastąpi odbędzie się jej pożegnanie. Dzień przed imieninami ulicy Święty Marcin będzie okazja by przyjrzeć się i uwiecznić wysłużoną już salę w której przez wiele lat można było oglądać dobre filmy, koncerty czy imprezy. W środę (10.11) o godzinie  18:00 zapraszamy na wykład Macieja Szymaniaka, który opowie historię przemian tej właśnie części Zamku, ale przede wszystkim przedstawi Salę Wielką jako ciekawą kreację modernistyczną.

W ten ostatni wieczór swego istnienia Sala Wielka ponownie stanie się wyjątkową salą kinową. O godzinie 19:15 będzie można zobaczyć film „Pożegnania” w reż. Wojciecha Hasa (Polska, 1958) na podstawie powieści Stanisława Dygata. Ostatni seans filmowy w Sali Wielkiej rozpocznie się o godzinie 21:00. Będzie to film „Good Bye Lenin!” w reż. Wolfganga Beckera (Niemcy, 2003), który w tej sali miał swoją poznańską premierę.

W przerwie między projekcjami filmowymi pokazane zostaną slajdy prezentujące działalność dawnego „Pałacu Kultury”. Bilet wstępu w cenie 5 zł będzie miał formę pamiątkowego karnetu.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz