POZnań

Zamek Przemysła ma zostać otwarty w listopadzie

Zamek Przemysła II  Foto: Google maps

Otwarcie Zamku Przemysła dla zwiedzających było zapowiadane już kilkukrotnie. Jak informuje Muzeum Narodowe, które jest właścicielem obiektu – Zamek ma zostać udostępniony na jesień tego roku.

W 2014 roku zapowiadano, że Zamek Przemysła na Starym Mieście zostanie otwarty dla zwiedzających w połowie 2015 roku. W styczniu ubiegłego roku termin zmieniono – mówiono wtedy o końcówce 2015 roku. Tego terminu również nie dotrzymano.

Otwarcie ma nastąpić w listopadzie, lecz jak informuje Aleksandra Sobocińska, rzecznik prasowy Muzeum Narodowego – być może do Zamku poznaniakom uda się wejść już na wiosnę. Jak donosi Radio Merkury – Muzeum przygotowuje także wieżę zamkową, którą będą mogli odwiedzać chętni.

W Zamku Przemysła mieścić się będzie Muzeum Sztuk Użytkowych, lecz jego otwarcie będzie mocno opóźnione. W zeszłym roku musiano zakończyć remont Pałacu w Rogalinie, co spowodowało opóźnienie w otwarciu Zamku na poznańskim Starym Mieście. W wyremontowanym zamkowym obiekcie nie zabraknie również sal, w których dowiemy się, jak wyglądała historia Wzgórza Przemysła i samego Przemysła II.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz