POZnań

Zakupy dla seniorów

Seniorzy  Foto: Christian Langballe

Seniorzy to grupa szczególnie narażona na zakażenie. By zminimalizować ryzyko Miasto Poznań organizuje z myślą o nich akcję Zakupy dla seniorów. Czasu na zgłoszenie się, by uzyskać pomoc jeszcze przed świętami, jest coraz mniej.

Termin tych zgłoszeń mija w piątek 10 kwietnia o godzinie 12:00.

W ramach akcji, której adresatami są seniorzy, a więc osoby powyżej 60 roku życia, które samotnie prowadzą gospodarstwo domowe lub mieszkają z drugą osobą z niepełnosprawnościami, długotrwale chorą lub niesamodzielną, a także osoby z niepełnosprawnościami, którzy mieszkają w Poznaniu.

Usługa dostarczenia podstawowych, codziennych produktów i leków będzie bezpłatna, a koszt zamówionych zakupów, który pokrywa zainteresowany, nie może przekroczyć kwoty 200 złotych – wyjaśniają pracownicy poznańskiego Urzędu Miasta – żywność, środki higieniczne i środki czystości będą kupowane w ilościach niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób starszych, w sklepach położonych w najbliższej okolicy ich zamieszkania.

Leki kupowane będą na podstawie recept. Wolontariusz, który zrobi zakupy, rozliczy się na podstawie paragonu i oświadczenia. Sposób zapłaty za zakupy oraz sposób dostarczenia towarów zostanie ustalony indywidualnie z zainteresowaną osobą.  Akcja zakłada maksymalnie dwukrotną pomoc w tygodniu związaną z zakupem produktów codziennego użytku.

Zgłoszenia przyjmuje Biuro Poznań Kontakt pod numerem telefonu 61 646 33 44, w terminie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 20:00.

Pomoc realizowana wspólnie przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, Związek Harcerstwa Polskiego, Fundacja Młyn Wsparcie, Fundacja PETRA Senior, Fundacja Fanari, Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Flandria a także Kibice Lecha, które przystąpią do akcji w porozumieniu z Centrum Inicjatyw Senioralnych.

Osoby zainteresowane pomocą w ramach wolontariatu miasto zachęca do kontaktu pod numerem telefonu 61 847 21 11.

Użyte w artykule zdjęcia: Christian Langballe, materiały prasowe / UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz