Centrum POZnań Rataje Śródka Stare Miasto Szczepankowo

Zakorkowany Poznań

korek  Foto: sxc

korek Foto: sxcW korkach utknęły rondo Śródka, i rondo Rataje, wszystkie ulice dojazdowe do nich, na domiar złego na ulicy Krzywoustego przy zjeździe na Szczepankowo zderzyły się 3 auta. W chwili obecnej ruch w kierunku Kórnika odbywa się jednym pasem ruchu. W kierunku miasta auta stoją aż od Szczepankowa.

Problemy z dotarciem do dworca rataje i Śródka mają autobusy MPK i Swarzędzkiej komunikacji. Policjanci sterują ruchem i starają się udrożnić ruch  na rondzie Śródka, rondzie Rataje, Szylinga, Głogowskiej i Grunwaldzkiej.

Jak podaje w rozmowie z portalem LepszyPOZNAN.pl Nadzór Ruchu MPK w całym mieście autobusy mają opóźnienia od 15 do ponad 90 minut. Najlepiej przez miasto podróżować tramwajem. Autobusy ugrzęzły w korkach blokujących całe miasto. Nie da się ukryć, że największym problemem są sami kierowcy, którzy nie mogąc zjechać ze skrzyżowania blokują przejazd innym uczestnikom ruchu.

Osoby jadące do Swarzędza najlepiej żeby przedostały się tramwajami do Miłostowa i tam przesiadły się do autobusów 405 i 401. Jak podaje Nam nadzór ruchu 3 z 5 pojazdów obsługujących tą linię stoi w korkach od ulicy Mogileńskiej do ronda Śródka. Te, które jeszcze nie utknęły zawracane są tak aby móc przewieźć pasażerów z Miłostowa do Swarzędza.

Zakorkowany Poznań Foto: gsm

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz