Sport

Zachowanie części kibiców było karygodne

KKS Lech Poznań - Korona Kielce (najlepsi kibice na świecie  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W związku z wydarzeniami podczas niedzielnego meczu pomiędzy Lechem Poznań a Lechią Gdańsk wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk w trybie pilnym wezwał na spotkanie organizatora imprezy. Weźmie w nim udział także komendant wojewódzki policji. Spotkanie odbędzie się późnym popołudniem.

Obecnie Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu analizuje nagrania z monitoringu i prowadzi czynności, które pozwolą ustalić tożsamość sprawców. Bezpośrednio po meczu policja zatrzymała sześć, a wylegitymowanych zostało ok. 500 osób. Wojewoda Łukasz Mikołajczyk czeka na raport policji. W trybie pilnym wezwał na spotkanie zarząd Lecha Poznań oraz przedstawicieli służb. Wojewoda oczekuje od organizatora wyjaśnień w związku z incydentami, do których doszło na stadionie podczas niedzielnego meczu w Poznaniu.

Zachowanie części kibiców było karygodne i zagrażało bezpieczeństwu innych osób znajdujących się na stadionie. Jeśli kibice mogą bez żadnych przeszkód wnieść na stadion ponad sto rac, to powstaje pytanie, kto i w jaki sposób do tego dopuścił. Nie skupiam się na tym, kto kogo prowokuje i kto jest winny, ale na tym, jak zapobiec, a wręcz wyeliminować tak krytyczne i niebezpieczne wydarzenia podczas kolejnych meczów. Czekam na wyjaśnienia i precyzyjne wnioski, które doprowadzą nas do konkretnych decyzji – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz