Aglomeracja

Za krzywdy wyrządzone przez człowieka

Białyplakat  Foto:

Niepotrzebny kundel wyrzucony z drugiego piętra w bloku, konający z głodu rottweiler, katowany, bity, rzucany o ścianę i podpalany szczeniak, bestialsko skopany kot, umierający z wychudzenia wyżeł niemiecki – to zaledwie kropla w morzu interwencji, w których udział brali wolontariusze Fundacji Animal Security

BiałyplakatOd stycznia 2014 roku Fundacja odnotowała zatrważającą ilość interwencji w sprawie znęcania się nad zwierzętami, zarówno w Poznaniu, jak i okolicach.

Wszystkie te sytuacje jawnego znęcania się, skłoniły nas do zorganizowania marszu „Za krzywdy wyrządzone przez człowieka…”. Ideą tego wydarzenia będzie wyrażenie sprzeciwu wobec wszechobecnej krzywdzie, a głównym punktem przemarszu będzie odczytanie tzw. litanii, w której wspólnie ze zgromadzonymi przeprosimy wszystkie zwierzęta, które w 2014 r. doznały z rąk człowieka jakiejkolwiek krzywdy. Wspomniane zostaną tu koty i psy, które były pod opieką naszej Fundacji, a także podopieczni innych organizacji z całej Polski – informują organizatorzy.

Do udziału w marszu Fundacja zaprasza wszystkich, którym los zwierząt nie jest obojętny. Pomimo obecnych między nami różnic – chcemy, aby ten dzień był poświęcony tym najsłabszym – czworonogom, które same nie mają siły, aby prosić o pomoc – piszą w zaproszeniu.

Marsz „Za krzywdy wyrządzone przez człowieka…”, odbędzie się w Poznaniu w niedzielę 9 listopada o godz. 12:45. Zbiórka pod Starym Browarem.

Zabite kejtry w Gułtowach Foto:  Straż dla Zwierząt w Polsce


Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz