POZnań

Z pomocą dla bezdomnych

Z pomocą dla bezdomnych  Foto: KWP w Poznaniu

Żywność, odzież, środki czystości, śpiwory i koce otrzymali bezdomni, do których dotarli poznańscy policjanci oraz przedstawiciele Caritasu. Od kilku już lat, gdy zbliża się zima, kontrolują oni miejsca, w których bezdomni szukają schronienia.

Funkcjonariusze sprawdzili opuszczone mieszkania, budynki i altanki działkowe w całym Poznaniu – wyjaśnia Piotr Garstka z poznańskiej Policji – każda z napotkanych tam osób otrzymała informację o możliwościach uzyskania pomocy.

Bezdomnych odwiedzali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu i Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wspólnie z księdzem Marcinem Janeckim, Dyrektorem Archidiecezji Poznańskiej Caritas. Wręczali paczki z odzieżą, żywnością oraz środkami czystości. Dodatkowo każda osoba potrzebująca otrzymała śpiwór i koc.

Apelujemy do mieszkańców całego województwa wielkopolskiego o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby bezdomne, samotne, bezradne czy też nietrzeźwe, które mogą stać się ofiarą mrozów – podkreśla Piotr Garstka – nie przechodźmy obok nich obojętnie, czasami jeden nasz telefon na numer 997 lub 112, może komuś uratować życie.

 

Użyte w artykule zdjęcia: KWP w Poznaniu

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz