Górczyn POZnań

Górczyn – zamontowano dwupoziomowe stojaki rowerowe.

Dwupoziomowy stojak na rowery  Foto: ZTM

Na pętli Górczyn zamontowano dwupoziomowe stojaki rowerowe. Trwa pilotaż nowego rozwiązania. Zachęcamy do wypełnienia ankiety!

Dwa dwupoziomowe stojaki, które pomieszczą łącznie 16 rowerów. Zarząd Transportu Miejskiego, testując nowe rozwiązanie, zachęca do korzystania z niego i przekazywania swoich uwag.

Dwupoziomowy stojak to rozwiązanie, które pozwala tworzyć miejsca postojowe dla rowerów, oszczędzając przy tym miejsce. Umożliwia pozostawienie rowerów nie tylko na poziomie nawierzchni, ale także „na piętrze” – wspomaganie teleskopowe uchwytów ułatwia podnoszenie roweru na górny poziom, bez konieczności używania dużej siły.

W rejonie pętli Górczyn zamontowane zostały dwa takie stojaki. Każdy z nich umożliwia bezpieczne zaparkowanie ośmiu rowerów – po cztery na każdym poziomie. Tym samym rozpoczął się pilotaż nowego rozwiązania.

Pilotaż potrwa do końca kwietnia przyszłego roku. W tym czasie będzie analizowana m.in. trwałość oferowanych konstrukcji. Testy służą również do zebrania opinii użytkowników.

ZTM informuje także, że ze względu na remont – konieczny jest demontaż stacji PRM Szamarzewskiego / Szamotulska. Nastąpi to w niedzielę, 18 listopada, w godzinach popołudniowych.

Ponowne uruchomienie stacji PRM w tym miejscu nastąpi w nowym sezonie – nie jest jednak wykluczona niewielka korekta jej położenia.

Użyte w artykule zdjęcia: Tomasz Dworek , ZTM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz