Aglomeracja

Wystartowała rejestracja wolontariuszy 30. Finału WOŚP

29 Finał WOŚP 2021  Foto: materiały prasowe

Choć do 19 listopada trwa rejestracja Sztabów, które będą działać w ramach jubileuszowego Finału, od wczoraj do udziału w kweście zgłaszać mogą się również wolontariusze. Tylko w ciągu pierwszej doby zarejestrowały się blisko 3 tys. osób. Co ważne, w ramach 30. Finału WOŚP kwestować można na trzy sposoby – tradycyjnie do tekturowej puszki, do puszki wirtualnej, czyli eSkarbonki, bądź łącząc te formy.

Jak dotąd – na 10 dni przed zakończeniem rejestracji Sztabów – blisko 1200 osób zgłosiło chęć organizacji Sztabu w swojej miejscowości. Pierwszy ze zgłoszonych punktów to Raszyn, który “debiutuje” zresztą w ramach Finału WOŚP. Poza Sztabami polskimi, chęć działania przy Finale zgłosiły także społeczności z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Belgii, Japonii, Indonezji, Kanady i… Zanzibaru.

Jak zostać wolontariuszem ?

Metody aplikowania są dwie i to Sztab decyduje, czy chce rekrutować wolontariuszy podczas spotkań stacjonarnych, czy też online przy użyciu strony iwolontariusz.wosp.org.pl, co zwłaszcza w dobie pandemii jest rekomendowane i cieszy się ogromnym zainteresowaniem – tę metodę wybrało blisko 73% z zarejestrowanych dotąd 2838 osób. 

30. Finał na rzecz okulistyki dziecięcej

Celem 30. Finału WOŚP jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Będzie to pierwsza zbiórka dedykowana dziecięcej okulistyce, jednak nie pierwsze działanie WOŚP związane z ratowaniem wzroku najmłodszych pacjentów. Fundacja od 20 lat prowadzi Program Zapobiegania i Leczenia Retinopatii Wcześniaków, w ramach którego przebadano blisko 255 tysięcy dzieci, a wzrok uratowano 10,6 tys. dzieci.  
WOŚP chce wyposażyć oddziały i pododdziały okulistyki dziecięcej w nowoczesny sprzęt, niezbędny do prawidłowego diagnozowania i leczenia nieprawidłowości związanych z najważniejszym zmysłem człowieka. Jednym z kluczowych zakupów ma być angiograf dwupłaszczyznowy, który pozwala na leczenia siatkówczaka – najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci. Celem Finału jest również uruchomienie pierwszego w Polsce centrum symulacji operacji okulistycznych, dzięki któremu specjaliści zajmujący się dziećmi będą mogli uczyć się odpowiednich ruchów i technik chirurgii wewnątrzgałkowej, co przełoży się na poprawę jakości wykonywanych operacji.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz