Aglomeracja

Wystartowała pierwsza edycja konkursu „Greater Poland” Beer Cup 2019

Poznańskie Targi Piwne  Foto: Ewelina Jaśkowiak

W Poznaniu 8 i 9 listopada zostanie wybrane najlepsze piwo i cydr konkursu „Greater Poland” Beer Cup organizowanego przez Poznańskie Targi Piwne. To konkurs otwarty dla profesjonalnych browarów i cydrowni z kraju i z zagranicy. Zgłoszenia można przesyłać do 31 października 2019 roku.

Rynek piwa i cydrów w Polsce rozwija się bardzo prężnie. Zwłaszcza w segmencie mikroproducentów, czyli tzw. rzemieślników. Przyjmuje się, że od 2011 roku w Polsce trwa piwna rewolucja, czyli nowa fala piwowarstwa. Powstają piwa coraz ciekawsze i coraz lepsze, a browary rzemieślnicze przebijają się do świadomości konsumentów coraz wyraźniej.

„Greater Poland” Beer Cup zorganizowany został w odpowiedzi na rynkową potrzebę obiektywnej oceny poziomu branży piwnej okiem doświadczonych sędziów. Miłośnicy piwa odkrywają i cieszą się szeroką gamą tradycyjnych i nowofalowych stylów, a ich liczba wydaje się być ograniczona jedynie kreatywnością twórców. Sędziowie “Greater Poland” Beer Cup podejmą się zadania rzetelnej oceny i wybiorą najlepsze piwo i cydr konkursu. Ocenę piwa przeprowadzą w oparciu o zasady BJCP*.

Profesjonalni sędziowie piwa to odpowiednio przeszkoleni i certyfikowani znawcy. Szkoli ich Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych i zagraniczna organizacja Beer Judge Certification Program. Ich wiedza jest naprawdę imponująca, a swoje umiejętności wykorzystają do oceny piw i cydrów podzielonych na 27 kategorii. Z każdej wyłonią swoich trzech faworytów, zaś najlepsze piwo i cydr całego konkursu uzyskają tytuły „The Greatest Beer” i „The Greatest Cider”.

Szefami jury, którzy będą przewodniczyć sędziom, są:

Przemysław Iwanek – doświadczony sędzia, od lat zajmujący się piwem i cydrem. Swoją wiedzą dzieli się na organizowanych przez siebie szkoleniach i eventach. Aktywnie promuje cydrownictwo, także poprzez samodzielną produkcję pod marką Cydr Pełnia.

Mateusz Puślecki − wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych, organizator i szef jury dwóch największych w kraju profesjonalnych konkursów dla hobbystów: Mistrzostw Polski Piwowarów Domowych i Warszawskiego Konkursu Piw Domowych, współorganizator Festiwalu Piwowarów Domowych.

Ogłoszenie wyników odbędzie się podczas uroczystej Gali Finałowej na Poznańskich Targach Piwnych, w dniu 15 listopada 2019.

Organizowane od 2013 roku Poznańskie Targi Piwne to impreza która powstała z miłości do dobrego piwa oraz do ludzi, którzy je tworzą. Radosna celebracja jednego z najstarszych trunków na świecie przeplata się tu z profesjonalnym charakterem imprezy targowej. Misją Poznańskich Targów Piwnych jest to, by jednoczyć, edukować oraz zmieniać wizerunek piwa, a także by zapewnić gościom możliwość wypróbowania najwyższej jakości piw rzemieślniczych, cydrów i miodów pitnych.

Konkurs „Greater Poland” Beer Cup
Kiedy: 8-9 listopada 2019
Kategorie stylowe: 27
Nagrody: 81 nagród w kategoriach oraz nagroda główna dla najlepszego piwa i najlepszego cydru konkursu. Zwycięzcy otrzymają złote, srebrne i brązowe odznaczenia. Zwycięzcy główni całego konkursu otrzymają tytuły „The Greatest Beer” oraz „The Greatest Cider” oraz nagrody o łącznej wartości ponad 15 000 zł

Użyte w artykule zdjęcia: Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz