Wysokie zwycięstwo koszykarzy Enei Basket

7N49lv  Foto: Beata Brociek

Enea Basket Poznań pokonała drużynę Miasto Zakochanych Chełmno 91:52. Poznańska drużyna szybko zdobyła pierwsze punkty, prowadząc 2:0 a po chwili już 4:0. W 8 minucie gospodarze po celnej trójce zmniejszyli prowadzenie poznaniaków do 1 punktu /3:4/.

Przez kilka minut przewaga punktowa Enei oscylowała wokół 8 punktów, ale kolejne przyspieszenie 10:0 podwyższa ją do 17 punktów. W końcówce kwarty zawodnicy z Chełmna zdobywają jeszcze 4 punkty, enea tylko jeden i w ten sposób ustala się wynik pierwszej kwarty 13:27.

Początek drugiej kwarty poprawia bilans punktowy poznańskiej drużyny na 13:32 w 8’:48’’, a w 7’:37’’ osiąga najwyższe prowadzenie w tej kwarcie 35:15. Wtedy następuje okres niedyspozycji poznańskich koszykarzy i zawodnicy z Chełmna zmniejszają przewagę najpierw do 16 punktów /4’:45’’/, a na koniec drugiej kwarty do 11 punktów: 31:42.

Wygrana przez Eneę III kwarta 28:14 i IV 21:7 pozwala z nawiązką, nie tylko wyrównać, ale zdecydowanie przewyższyć straty z II kwarty, a stało się to za przyczyną między innymi serii 11:0 i 8:0 w III kwarcie. Wprawdzie również gospodarze z zespołu Miasta Zakochanych odpowiadają serią 10:0, ale końcówka tej kwarty ponownie należy do poznaniaków.

W ten sposób ustala się wynik meczu po trzech kwartach: 70:45. W ostatniej kwarcie dominacja Enei Basket nie podlega dyskusji i mecz kończy z przewagą 39 punktów, po efektownie wygranej ostatniej kwarcie 21:7.

„Trzy bardzo dobre kwarty w naszym wykonaniu pozwoliły kontrolować przebieg meczu i odnieść drugie wyjazdowe zwycięstwo. To kolejny mecz, gdzie broniliśmy z odpowiednią intensywnością, co zaowocowało stratą nieco ponad 50 punktów. Wszyscy zawodnicy pojawili się na boisku, a w kadrze meczowej było aż 8 juniorów, tym bardziej cieszę się z dużej ilości minut jakie mogli dostać” – komentował mecz trener Przemysław Szurek

Punkty zdobyli:

• dla Enei: M. Wielechowski 17, 1×3, D. Bręk 11, 3×3, I. Urban 11, 2×3, J. Fiszer 10, 1×3, J. Simon 10, 7 zb., J. Andrzejewski 8, I Maćkowiak 7, 1×3, J. Nowicki 6, M. Jakubiak 5, M. Puchalski 4, 1×3, K. Koc 2.
  • dla Miasta Zakochanych najwięcej punktów zdobyli: D. Belski 11, 1×3, 17 zb., M. Krawiec 11, 1×3, Ł. Mirolewicz 9, 10 zb., M. Ziółkowski 8, 2×3.

relacja: Adam Lejwoda, zdjęcia Beata Brociek

Użyte w artykule zdjęcia: Beata Brociek