Wysokie zwycięstwo koszykarek AZS

Mecz I Ligi Koszykówki Kobiet: MUKS Poznań - Enea AZS Poznań  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Akademiczki udanie zainaugurowały rundę rewanżową grupy B I ligi kobiet. Tym razem ENEA AZS wygrała z drużyną MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra.

Mecz I Ligi Koszykówki Kobiet: MUKS Poznań - Enea AZS PoznańPoznanianki zaczęły od mocnego uderzenia. Po pierwszych czterech minutach na tablicy wyników było 10:2 dla gospodyń. Pierwsze 10 minut Akademiczki wygrały różnicą dwóch punktów. Początek drugiej kwarty ponownie był bardzo udany dla ENEA AZS Poznań. Po 14 minutach gry odskoczyły na 10 oczek (26:16). Enea AZS Poznań w tym momencie notowała serię pięciu niecelnych rzutów za 3 punkty. Na przerwę poznanianki schodziły z piętnastoma punktami przewagi nad zawodniczkami z Karkonoszy.

W 22 minucie meczu MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra notowało 10 kolejnych niecelnych rzutów z gry, a skuteczność rzutów z gry wynosiła Enea AZS Poznań – 43.3%, MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra – 20.6%.

Trzecia kwarta zakończyła się 25 punktową przewagą akademiczek. Ostatnia odsłona była już tylko przykrym obowiązkiem dla przyjezdnych. Najwyższe prowadzenie (25 pkt) odnotowano w 29 minucie. Warty zauważenia jest fakt, iż rezerwowe ENEA AZS zdobyły 28 punktów, natomiast ławka MKS MOS zero. Wniosek jest jeden. Gra cały zespół. Poznanianki wygrały również walkę pod koszem (zbiórki 41:33 oraz punkty spod kosza 42:28).

Mecz I Ligi Koszykówki Kobiet: MUKS Poznań - Enea AZS Poznań

E. Paździerska i J. Pawlukiewicz zdobyły łącznie 33 z 46 punktów dla MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra. A. Krygowska wśród gości zanotowała 6 przechwytów. Ostateczna skuteczność rzutów z gry: Enea AZS Poznań – 46.2%, MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra – 28.6% .

ENEA AZS Poznań – MKS MOS Jelenia Góra 64:46 (16-14, 18-5, 21-11, 9-16)

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na kolejny mecz akademiczek, który obędzie się w hali Politechniki Poznańskiej przy ulicy Piotrowo 4, 9 stycznia przyszłego roku o godzinie 17. Wstęp wolny.