Sport

Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski w weekend!

Zawody na Torze Poznań (2)  Foto:

Jeszcze nie ostygł tor “Poznań” po lipcowej rundzie mistrzostw Strefy Europy Centralnej FIA CEZ, a kierowcy wyścigowi już szykują się do ścigania. W dniach 7-9 sierpnia odbędą się 5. i 6. runda wyścigowych samochodowych mistrzostw Polski, 3, runda mistrzostw Polski Hour Race oraz 4. runda Kia Lotos Race.

Zbliżające się zawody to już będzie ostatni moment w tegorocznej rywalizacji, aby myśleć jeszcze o ewentualnej poprawie miejsca w klasyfikacji generalnej, choć w niektórych klasach sytuacja jest już prawie wyjaśniona. Nie ulega jednak wątpliwości, że ciekawa i emocjonująca walka na torze będzie trwała do ostatniego wyścigu w październiku.

Podczas sierpniowej rundy na Torze “Poznań” o punkty walczyć będą kierowcy Kia Lotos Race. Na półmetku tegorocznej rywalizacji i rozegraniu sześciu wyścigów, liderem od początku pozostaje Michał Śmigiel z dorobkiem 400 pkt. Ale jego przewaga nad drugim w klasyfikacji Filipem Tokarem wynosi tylko 19 pkt. Szanse na końcowy sukces zachowali również trzej następni kierowcy klasyfikacji: 3. Konrad Wróbel (377), 4. Marcin Jaros (365), 5. Karol Urbaniak (355).

Wyścigi samochodowe na Torze Poznań - Poznań 13-15.06.2014 r.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz