POZnań

Wycieczki po Poznaniu z przewodnikiem

Straszna wycieczka po Poznaniu  Foto: wojman.bloog.pl / Wojciech Mania

Wycieczki z przewodnikiem po Poznaniu organizowane są od wakacji w 2012 roku. Od tego czasu różne tajemnice naszego miasta poznało w ten sposób blisko 3.000 osób. Właśnie rozpoczyna się kolejny sezon tej przygody.

Z radością informujemy, że już dzisiaj rusza czwarty sezon letnich weekendowych wycieczek z przewodnikiem – informują organizatorzy z Grupy Przewodników PoPoznaniu.pl – spacery te nazwaliśmy Pokoziołkami ponieważ przewodnik czeka na chętnych przed ratuszem w soboty i niedziele o godzinie 12:05 czyli kilka chwil po tym jak skończą trykać się koziołki.

Propozycja spacerów skierowana jest przede wszystkim do turystów, którzy w wakacje odwiedzają Poznań. Dołączyć do zwiedzania może jednak każdy ciekawy Poznania. Uczestnicy tych wypraw przez półtorej godziny poznają to, co w naszym mieście trzeba koniecznie zobaczyć.

W polskiej wersji językowej w soboty czeka nas trasa królewska czyli zwiedzanie okolic Starego Rynku, w niedziele trasa cesarska, a więc spacer poprzez Plac Wolności w kierunku dzielnicy zamkowej – zapowiadają przewodnicy.

Turyści zagraniczni mogą skorzystać z zaproszenia w każdą sobotę na Pokoziołki. Opowieści i legendy o Poznaniu usłyszą w języku angielskim.

Akcja letnich, weekendowych spacerów potrwa aż do końca września.

Wycieczka z Wyższych sfer

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz