Sport

Wychowanek Warty Poznań przechodzi do 1. zespołu

Warta Poznań - Patryk Prange  Foto: materiały prasowe / Warta Poznań / Klaudia Berda

Bramkarz Patryk Prange, związany z Wartą Poznań od 13. roku życia, podpisał swój pierwszy kontrakt z Zielonymi.

Będę dążył do tego, żeby zadebiutować w Ekstraklasie, to mój cel i wierzę, że się spełni – mówi 19-letni zawodnik.

Dokładnie dwa tygodnie temu Patryk Prange skończył 19 lat, a w poniedziałek związał się z Wartą Poznań swoim pierwszym kontraktem. W ten sposób drużynę seniorów zasila młody bramkarz, który trafił do „Zielonych” z Lecha Poznań w 2015 roku, w wieku 13 lat. Okazję do treningu z pierwszym zespołem miał już w sezonie 2018/19.

W 2019 roku trenowałem przez kilka miesięcy z seniorami Warty Poznań. To było jeszcze w I lidze, za czasów trenera Petra Nemca. Kadra się pozmieniała, Klub się rozwinął, ja też zdobyłem doświadczenie i fajnie, że mogę pokazać teraz, co nowego zyskałem przez te dwa lata, w trakcie których byłem wypożyczony do Lechii Gdańsk – mówi Patryk Prange. – Rozegrałem wiele minut w rezerwach Lechii i uważam, że byłem silnym punktem tej drużyny. Czuję, że się rozwinąłem i teraz przyszedł czas, żeby pokazać się trenerom pierwszego zespołu. Wierzę w to, że powrót do Warty Poznań to dobry wybór i że czeka mnie tutaj wiele dobrego.

W minionym sezonie Patryk został podstawowym bramkarzem IV-ligowych rezerw Lechii. Po jego powrocie z wypożyczenia postanowiliśmy sprawdzić, czy osiągnął już poziom, który predestynuje go do tego, żeby był w szerokiej kadrze pierwszej drużyny Warty Poznań. Okazało się, że Patryk wygląda na tyle dobrze, że zostaje z nami i jest na dzisiaj nominalnie trzecim bramkarzem naszej drużyny seniorów – mówi Robert Graf, dyrektor sportowy Warty Poznań. – Cieszymy się, że wypożyczenie pomogło mu na tyle, że może do nas wrócić i podpisać swój pierwszy, profesjonalny kontrakt w życiu. Umowa obowiązuje do czerwca 2024 roku, więc zawodnik ma trochę czasu, by z nami rozwijać się, jako piłkarz. A czas pokaże, jaka będzie jego przyszłość.

Młody gracz „Zielonych” przepracował cały okres przygotowawczy do nowego sezonu pod okiem trenera bramkarzy Dominika Kubiaka i sztabu trenera Piotra Tworka. Ćwiczył z Adrianem Lisem i Jędrzejem Grobelnym.

Adrian ma duże doświadczenie, więc poprzeczka jest postawiona bardzo wysoko. Dzięki temu mogę się jednak dalej rozwijać. Będę dążył do tego, żeby zadebiutować w Ekstraklasie. To mój cel i wierzę, że się spełni – podkreśla Patryk Prange.

19-latek ma 189 cm wzrostu, waży 82 kg. Ma bluzę z numerem 12.

Fot. Klaudia Berda / Warta Poznań

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / Warta Poznań / Klaudia Berda

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz