Aglomeracja Murowana Goślina

Wybuch gazu pod Murowaną Gośliną. Pomoc dla poszkodowanych

Wybuch gazu pod Murowaną Gośliną  Foto: UMiG w Murowanej Goślinie

W piątek we wsi Głęboczek w gminie Murowana Goślina wybuchł groźny pożar spowodowany zapłonem gazu ulatniającego się z butli. „Wybuch” był tak silny, że w domu zamieszkanym przez matkę i jej 4 synów wypadły wszystkie okna, popękały stropy, a zniszczenia (pęknięcia ścian, a także płytek) zaobserwowano także w drugiej części budynku – domu zamieszanym przez inną rodzinę. Na szczęście nikomu z mieszkańców nic się nie stało.

Na miejsce szybko przybyły jednostki straży pożarnej policji, a także straż miejska. Strażacy sprawdzili stan budynku (dom, w którym doszło do zapłonu, nie nadaje się obecnie do zamieszkania) oraz domu obok (mimo widocznych uszkodzeń jego mieszkańcy mogli pozostać na miejscu).

Pracownicy OPS sprawdzili stan pomieszczeń (w obu domach), a z poszkodowaną rodziną ustalili plan pomocy.
Rodzina poszkodowana w wybuchu gazu otrzymała mieszkanie zastępcze i już się do niego wprowadziła. Niestety, jej dom nie nadaje się do zamieszkania – dziś zapadła decyzja o konieczności rozbiórki.

W poniedziałek spotkamy się kolejny raz z poszkodowaną rodziną. Jeżeli zapadnie decyzja o odbudowie domu, to wtedy zorganizujemy zbiórkę pieniężną i poprosimy darczyńców o materiały budowlane. – powiedział burmistrz Dariusz Urbański.

Druga rodzina w wyniku pożaru została odłączona od dostawy prądu – w uszkodzonej części domu było główne przyłącze. – Szybko podjęliśmy decyzję o udzieleniu pomocy także tej rodzinie – dostarczyliśmy agregat prądotwórczy do czasu podłączenia prądu – mówił burmistrz – Wiem, że w takich chwilach mogę liczyć na solidarność mieszkańców.

Spółka MG Sport i Nieruchomości, która zarządza mieniem komunalnym w Murowanej Goślinie zorganizowała dzisiejszą przeprowadzkę. Szefowa OPS Monika Szaj i pracownicy socjalni również dziś są na miejscu, aby uzyskać kolejne informacje na temat potrzeb rodziny i pomóc je zaspokoić. W akcję pomocy włączyła się też sołtyska Głęboczka Justyna Gronek i mieszkańcy wsi, którzy pomagali m.in. w pakowaniu ocalonego dobytku i przeprowadzce, porządkowali teren wokół domu.

Użyte w artykule zdjęcia: UMiG w Murowanej Goślinie

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz