POZnań

Wybory najpiekniejszej kamienicy!

Stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania zaprasza po raz trzeci do konkursu na Najlepszą renowację elewacji kamienicy w 2011 roku – “DOBRY REMONT”. Wstępnej selekcji efektów prac dokonało komisja konkursowa z udziałem Miejskiego Konserwatora  Zabytków, Joanny Bielawskiej –  Pałczyńskiej.

Tak jak w ubiegłym roku głosować można w dwóch kategoriach: głównej, w której spośród 69 renowacji wykonanych w ubiegłym roku, komisja konkursowa wybrała najlepszych 15 oraz w kategorii „Termomodernizacje”. Spośród 57 zakończonych remontów ociepleniowych w zeszłym roku wybrano 14 najlepszych obiektów.

Kamienica Św. Marcin 12a przed i po remoncie Foto: Adam Adamczyk, Stowarzyszenie Inwestycje da Poznia

Kamienica Św. Marcin 12a przed i po remoncie, foto: Adam Adamczyk, SIdP

Głosowanie trwa do 31 października na stronie stowarzyszenia www.idp.org.pl w dwóch zakładkach “ankieta – renowacje” oraz “ankieta – termodernizacje”.

Tak jak w poprzednich edycjach konkursu, chcemy promować ochronę dziedzictwa kulturowego i historycznego Poznania, którego bogactwo przejawia się w ciekawej architekturze kilku tysięcy budynków, mówi Paweł Sowa, prezes Stowarzyszenia.

Zadaniem konkursu jest promocja idei kompleksowego podejścia do dbania o zabytki, uwzględniającego w najwyższy sposób wymogi ochrony konserwatorskiej i zastosowanie wysokiej jakości materiałów.

Stowarzyszenie zwraca także uwagę na fakt, że w roku EURO 2012 ogromna ilość poznańskich kamienic padła ofiarą oszpecenia w postaci zasłonięcia całych fasad przez reklamy wielkoformatowe oraz związanych z tym faktem zniszczeń budynków w trakcie instalowania ogromnych banerów.

To problem ogólnokrajowy, niestety ciągle aktualny, podkreśla Paweł Sowa. Tegoroczną edycję dedykujemy pięknym kamienicom Poznania, niszczonym przez tandetę i kicz reklamowy oraz chciwość nieetycznych reklamodawców i ich kontrahentów. Mamy nadzieję, że rosnąca świadomość społeczeństwa doprowadzi w przyszłości do eliminacji tego rodzaju karygodnych procesów.

Na zwycięskich kamienicach zawisną specjalne grawerowane tablice

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz