POZnań

“Wybierz się!” na wybory

Panorama Poznania  Foto: Horyzont Technologie Internetowe

Panorama Poznania Foto: Horyzont Technologie InternetoweKampania “Wybierz się!” jest częścią większego projektu “Miasto Obywateli. Rozwój Rad Osiedli w Poznaniu”. Organizatorzy w tym i prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak chcą zachęcić poznaniaków do aktywnego udziału wyborach osiedlowych, które odbędą się 22 marca.

“Funkcjonowanie w Poznaniu rad osiedli postrzegam jako bardzo istotny element społeczeństwa obywatelskiego. To także dzięki ich działalności, poprzez wieloletnią współpracę, jestem dziś w tym miejscu. Jako priorytet działań wspierających rady osiedli, chociażby poprzez tą kampanię, stawiamy sobie poprawę wyborczej frekwencji. Poprzez popularyzację rad, chcemy też pokazać osoby, które na co dzień pracują na rzecz lokalnych społeczności. Bo to oni najlepiej wiedzą, czego oczekuje społeczeństwo. Są najlepszym ogniwem łączącym polityków i mieszkańców, dysponując często dużym poziomem zaufania. Jednym z moich postulatów jest także zwiększenie środków przyznawanych na działalność osiedli nawet o 50%, tak aby za rosnącym znaczeniem, zwiększały się także pieniądze” – mówił prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

W pierwszym etapie, który potrwa do 20 lutego, organizatorzy zachęcać będą mieszkańców, aby “wybrali siebie” w wyborach, czyli zgłosili swoją kandydaturę. W drugiej części kampanii trwającej od 20 lutego do 22 marca, “wybrania się”, czyli pójścia na wybory i oddanie głosu.

Kampania zostanie zrealizowana przy wykorzystaniu koncepcji marketingu 360 stopni z udziałem niemal wszystkich nowoczesnych narzędzi marketingowych: portalu www.wybierzsię.pl, strony internetowej Miasta Poznania www.poznan.pl, billboardów, citylightów, plakatów w tramwajach i autobusach, plakatów na słupach ogłoszeniowych, spotów reklamowych, spotów radiowych, ulotek oraz portali społecznościowych.

Kampania “Wybierz się!” jest częścią większego projektu “Miasto Obywateli. Rozwój Rad Osiedli w Poznaniu” – realizowanego przez Fundację Altum w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz