Aglomeracja

Wszyscy (prawie) mają już prąd

Nadal trwa usuwanie skutków ubiegłotygodniowej nawałnicy, podczas której m. in. zerwanych zostało wiele linii energetycznych. Tysiące osób nie miało prądu, ale na szczęście udało się go przywrócić do niemal wszystkich domów.

Na terenie, który obsługuje spółka Enea pracuje ponad 200 jej brygad wspomaganych dodatkowo przez firmy zewnętrzne. Dzięki temu udało się przywrócić zasilanie do ponad 200.000 odbiorców.

Nadal trudna sytuacja jest w województwie  kujawsko-pomorskim. Prąd ma też już większość mieszkańców w jednej z najbardziej poszkodowanych przez żywioł wsi Rytel, w powiecie chojnickim. Do normalności wraca życie Wielkopolan.

Około stu, działających tutaj bez przerwy brygad pogotowia energetycznego, usunęło już praktycznie wszystkie awarie na liniach średniego napięcia. Oznacza to, że naprawa zniszczonych elementów infrastruktury energetycznej wkracza w ostatnią fazę.

Nasi Pracownicy, przy wsparciu firm zewnętrznych, muszą zmierzyć się jeszcze z usunięciem mniej rozległych, występujących lokalnie uszkodzeń na liniach niskiego napięcia – powiedział Andrzej Kojro, Prezes spółki Enea Operator.

Użyte w artykule zdjęcia: Enea Operator

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz