Grunwald

Wspominali wybitnego himalaistę

Cecylia Kukuczka w Poznaniu  Foto: Tomasz Woźniak

Jerzy Kukuczka jeden z najwybitniejszych himalaistów jest patronem poznańskiej Szkoły Podstawowej nr 58. Gościem rocznicowych uroczystości związanych z 70.rocznicą urodzin patrona była jego żona Cecylia Kukuczka.

Pamięć o patronie w szkole na poznańskiej Ławicy pielęgnowana jest w sposób szczególny. Ten wybitny himalaista, zdobywca medalu olimpijskiego jest obecny w każdej części szkoły i na każdej lekcji, gdyż wiele zadań nawiązuje do jego wypraw

Jerzy Kukuczka był osobą, która pokazywała przez całe swoje życie, że warto walczyć o swoje marzenia… Warto być wytrwałym, gdyż można osiągnąć sukces, ale trzeba na niego zapracować – tak mówi o patronie szkoły Zosia z siódmej klasy.

Gdyby dziś żył obchodziłby swoje 70. urodziny i właśnie z tej okazji w Szkole Podstawowej nr 58 pojawiła się Cecylia Kukuczka, która pielęgnuje pamięć po mężu. Podczas spotkania ze społecznością szkoły, opowiadała o mężu, wręczyła nagrody uczniom wyróżnionym w konkursach.

Trudno w takim dniu opanować swoje emocje i łzy wzruszenia, kiedy widać, że tylu młodych ludzi naśladuje Jerzego na różnych płaszczyznach – mówiła Cecylia Kukuczka.

Przypomnijmy, że Szkoła Podstawowa nr 58 w Poznaniu od wielu lat reprezentuje Wielkopolskę w Rajdzie Górskim im. Jerzego Kukuczki, który odbywa się w Wiśle i wielokrotnie uczniowie szkoły stawali na podium w konkursach towarzyszących imprezie.

Użyte w artykule zdjęcia: Tomasz Woźniak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz