Aglomeracja

Współpraca bibliotek

książki podręczniki  Foto: sxc

książki podręczniki Foto: sxcPubliczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu zaprasza do współpracy nauczycieli bibliotekarzy, którzy chcieliby założyć w swoich szkołach Punkty biblioteczne ze zbiorami właśnie Biblioteki Pedagogicznej.

Wypożyczanie w punkcie odbywa się na zasadach wypożyczeń międzybibliotecznych – wyjaśnia Joanna Koterba z PBP – biblioteka szkolna może dzięki temu wzbogacić swoją ofertę o nowości pedagogiczne i psychologiczne.

Jeden z takich punktów w październiku powstał już przy Zespół Szkół Ekonomicznych im. S. Staszica w Poznaniu. Dzięki temu uczniowie jak i nauczyciele mogą mieć dostęp do najnowszych wydawnictw.

Za pośrednictwem biblioteki szkolnej, czytelnicy będą mogli się zapisać do PBP, uzyskując dostęp do literatury, która między innymi, może pomóc uczniom w przygotowaniu się do konkursów i olimpiad a maturzystom opracować bibliografię do prezentacji maturalnej – podkreślają Karolina Staszak, Małgorzata Gorzejewska z Zespołu Szkół Ekonomicznych – porozumienie z Publiczną Biblioteką Pedagogiczną ułatwi również nauczycielom korzystanie z materiałów dydaktycznych i metodycznych.

Czytelnicy tej szkolnej biblioteki będą mogli zamawiać i odbierać książki, dostępne w PBP, poprzez działający w szkole Punkt Biblioteczny.

Publiczna Biblioteka Pedagogiczna zaprasza do podobnej współpracy kolejne szkoły.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz