POZnań

Wypad do kina z zagranicznym studentem? Erasmusi pomagają!

Charytatywna licytacja Erasmusa  Foto: © Michał Antoniewicz/boxofshots.com

Erasmus Date Acution (EDA) to cykliczne wydarzenie charytatywne, które w Polsce odbywa się wyłącznie w trzech miastach – Poznaniu, Krakowie i Warszawie. Można będzie wylicytować spędzenie wolnego czasu z zagranicznym studentem, jednocześnie wspierając potrzebujących.

EDA 2014Poznań w 2013 roku zorganizował pierwszą edycję w Polsce i już jego organizacja na stałe wpisała się w kalendarz poznańskich erasmusowych imprez.

Podczas wydarzenia zagraniczni studenci mogą poczuć się jak prawdziwe gwiazdy. Trzydzieścioro  z kilkuset studiujących w Poznaniu w ramach akademickiego programu wymiany stanie na scenie po to, by uzyskać wsparcie na charytatywny cel.

Zdobywanie funduszy jest zbudowane na zasadzie licytacji, ale oczywiście nie jest to licytacja matrymonialna. Uczestnicy otrzymują od sponsorów nagrodę w zamian za wylicytowanie spędzenia wspólnego czasu z osobą, która bierze udział biernie w licytacji”- mówi Karol Wiśniewski jeden z organizatorów Erasmus Date Auction

Wśród nagród są m.in. karnet na ściankę wspinaczkową, czy wspólne wyjście do kina. Akcja ma na celu nie tylko integracje studentów z całej Europy, ale także pomoc potrzebującym.

Co roku wybieramy jeden cel. Przez 2 lata przygotowywaliśmy Szlachetną Paczkę. W tym z kolei chcemy pomóc większej rzeszy potrzebujących! Szlachetną Paczkę już zrobiliśmy, a teraz przyszedł czas na przekazanie funduszy dla Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową w Poznaniu – informują organizatorzy wydarzenia.

Erasmus Date Auction odbędzie się 21 stycznia w Blueberry Bar

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz


  • A faktycznie w Poznaniu jest mnóstwo zagranicznych studentów. Głownie Hiszpanów.