Aglomeracja

Wrześniowe statystyki Straż Miejskiej

Straż Miejska  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Mieszkańcy Poznania we wrześniu zgłosili 6779 próśb o interwencję. Były to zgłoszenia przekazane drogą telefoniczną, mailową lub osobiście. Dominowały interwencję związane z nieprawidłowym parkowaniem pojazdów.

Nieprawidłowo zaparkowane auta, to 4544 zgłoszenia. Większość z nich zakończyła się postępowaniem mandatowym wobec kierowców, którzy zignorowali przepisy dotyczące parkowania. Finalnie strażnicy założyli na koła źle zaparkowanych pojazdów 1407 blokad, wystawili blisko 2100 wezwań i odholowali 211 aut. 167 kierowców otrzymało mandat za parkowanie na terenie zielonym.

Interwencje związane z ruchem drogowym to nie wszystko – strażnicy wystawili 138 mandatów osobom spożywającym alkohol w niedozwolonych miejscach, 405 razy interweniowali wobec osób, których życie lub zdrowie było zagrożone. 60 osób zostało odwiezionych do Izby Wytrzeźwień.

Pomocy potrzebowały także zwierzęta – zespół strażników z Eko Patrolu interweniował wobec nich aż 461 razy – ranne ptaki, bezpańskie psy i koty to najczęściej powtarzające się sytuacje.

Miniony miesiąc to także uroczystości w szkołach związane z początkiem roku szkolnego. Strażnicy z Zespołu Profilaktyki zabezpieczali przejścia dla pieszych 1 września. W kolejnych dniach przeprowadzili kilkadziesiąt spotkań z najmłodszymi w klasach podstawowych i przedszkolach na temat bezpiecznej drogi do i ze szkoły.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz