POZnań

Wraki mają zniknąć z ulic i parkingów

Wraki mają zniknąć z ulic i parkingów  Foto: Straż Miejska w Poznaniu

Poznańska Straż Miejska zabrała się za wiosenne porządki na ulicach i parkingach naszego miasta. Mają zniknąć wraki, które nie są ozdobą Poznania, a dodatkowo zajmują cenne miejsca parkingowe. 

Ostatnio zlokalizowano i wywieziono trzy takie zawalidrogi. Dwa z nich stały na Wildzie, kolejny na os. Lotników Polskich.

Skorodowany citroen przy ul. Sikorskiego, zapomniany opel przy ul. Orzechowej i ford wrastający w kostkę brukową osiedlowego parkingu – wymienia Przemysław Piwecki z poznańskiej Straży Miejskiej – te pojazdy zostały przetransportowane na parking strzeżony.

Nim jednak wraki zostały odholowane próbowano skontaktować się z ich właścicielami. Niestety nieskutecznie. Wezwano zatem lawety i teraz wrakami zajmą się pracownicy Zarządu Dróg Miejskich. Mają na 6 miesięcy, by ustalić, skontaktować się i obciążyć kosztami postępowania prawowitych właścicieli. Najczęściej jednak wraki trafiają na złom.

Wraki mają zniknąć z ulic i parkingów

W ubiegłym roku, w wyniku podjętych interwencji, strażnicy doprowadzili do usunięcia 661 wraków, a tym samym oddali do dyspozycji mieszkańców 661 miejsc parkingowych – podkreśla Przemysław Piwecki – początek tego roku to dopiero 102 usunięte wraki z terenu całego miasta, ale z pewnością będzie ich więcej.

Najwięcej w 2015 roku, bo aż 179 wraków stało na Nowym Mieście, 169 na Grunwaldzie i 151 na Wildzie. 

Strażnicy apelują, by zgłaszać stojące w Poznaniu wraki. Można to zrobić wypełniając formularz online na stronie www.sm.poznan.pl (zakładka interwencja przez internet), dzwoniąc pod całodobowy numer 986, bądź wysyłając informację na adres sm@um.poznan.pl.

Przyjedziemy, podejmiemy odpowiednie działania, doprowadzimy do uwolnienia miejsc parkingowych – deklaruje Przemysław Piwecki.

Wraki mają zniknąć z ulic i parkingów

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz