Aglomeracja

Wracają godziny dla seniorów

Otwarcie 600 sklepu Lidl  Foto: Lidl

W sklepach spożywczych, aptekach i drogeriach obowiązywać będą godziny dla seniorów znane z pierwszych tygodni pandemii w Polsce.

Przez dwie godziny, od 10:00 do 12:00, do sklepów spożywczych, aptek i drogerii wpuszczane będą tylko osoby, które skończyły 60 lat. Ogłoszona dzisiaj decyzja Rządu zacznie obowiązywać od czwartku 15 października.

Apelujemy, żeby osoby starsze pozostały w domach – mówił dzisiaj Mateusz Morawiecki.

Premier podkreślał równocześnie, że Rząd dąży do ustabilizowania sytuacji, do tego, aby dynamika wzrostu zachorowań była malejąca.

Premier przedstawił też strategiczne cele na najbliższe tygodnie. Jako pierwszy cel wskazał możliwe ograniczenie przede wszystkim liczby zgonów i zapewnienie tym osobom, które są najbardziej narażone na utratę zdrowia, zgon, czyli naszych seniorów. Po drugie, jak wskazał, zapewnienie wydolności służby zdrowia.

Trzeci nasz cel strategiczny na najbliższe tygodnie, miesiące, to utrzymanie gospodarki w możliwie dużym reżimie sanitarnym, ale na obrotach normalnych, tak, żeby tam gdzie się da, gospodarka funkcjonowała normalnie – mówił Premier – te branże, które w największym stopniu wiążą się z kontaktowaniem ludzi między sobą, tak jak w ostatnich kilku miesiącach miały ograniczenia, tak i będą miały ograniczenia w kolejnych miesiącach.

Pozostałe zakłady przemysłowe, firmy, przedsiębiorstwa handlowe, usługowe, chcemy aby mogły funkcjonować, zapewniał Premier.

Dążymy do tego, aby nasza strategia nie doprowadziła do zamknięcia gospodarki, tak jak to miało miejsce w marcu, kwietniu tego roku – zaznaczył.

(PAP)

Użyte w artykule zdjęcia: Lidl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz