DLA STUDENTA

WorkGate – spotkanie z pierwszą pracą

Workgate - warsztaty w Concordii  Foto: materiały prasowe

WorkGate to spotkania i warsztaty rekrutacyjne, okazja do znalezienia ciekawej pracy w trakcie i po studiach. Dla absolwentów szkół wyższych znalezienie pierwszej, rozwojowej pracy jest dość trudnym zadaniem, dlatego Miasto Poznań zaprasza na spotkania z największymi lokalnymi centrami outsourcingowymi.

Workgate - warsztaty w Concordii Foto: materiały prasoweW naszym kraju centra BPO/SSC (Business Process Outsourcing/Shared Service Centers) nie są niczym nowym. Pierwsze z nich pojawiły się już w latach dziewięćdziesiątych, jednak najbardziej dynamiczny rozwój tego sektora rozpoczął się wraz z akcesją Polski do Unii Europejskiej – trzy na cztery centra outsourcingowe działające w Polsce powstały po 2004 roku. – W Poznaniu sektor ten zatrudnia już prawie 9 tysięcy osób, w 41 firmach. W kolejnych latach planowany jest 20% wzrost zatrudnienia wynikający z pozyskiwania nowych centrów oraz rozwoju obecnie funkcjonujących – mówi Marcin Przyłębski, dyrektor Biura Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Poznania.

WorkGate w 2013 roku będzie składało się z dwóch części: warsztatów oraz stoisk rekrutacyjnych. Młodzi ludzie, którzy kończą lub ukończyli studia wyższe mogą zdobyć miejsce na warsztatach, tym samym przejść proces rekrutacji i zdobyć pracę. Ci którzy nie dostaną się na warsztaty, mogą przyjść w dniu wydarzenia od 10.00 do 16.30 i złożyć swoje aplikacje.

WorkGate 2013 odbędzie się 21 listopada br. na terenie Concordia Design w Poznaniu. Rekrutacja na warsztaty potrwa miesiąc od 14 października do 15 listopada. – By zgłosić chęć udziału w zajęciach, należy wypełnić formularz rekrutacyjny dostępny na facebooku http://www.facebook.com/WorkGatePoznan. Spośród nadesłanych zgłoszeń, na warsztaty zostanie zakwalifikowanych ponad 300 osób.

W WorkGate udział wezmą firmy sektora BPO/SSC: Lorenz Bahlsen, Carlsberg Group, IKEA, McKinsey & Company, Franklin Templeton Investments, CIBER, Jeronimo Martins, HAYS, MAN, Savvis, Carl Zeiss.

workgate Foto: materiały informacyjne

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz