WKS Grunwald utrzymał się w lidze

WKS Grunwald - SMS ZPRP Gdańsk  Foto: Ewelina Jaśkowiak

Zwycięstwem Stali Gorzów zakończył się ostatni mecz I ligi w sezonie 2016/2017. W Gorzowie przegraliśmy 27-23 i zajęliśmy 11 miejsce na koniec rozgrywek zapewniając sobie utrzymanie na przyszły sezon. Przez większą część spotkania zapowiadało się na niespodziankę. Pierwsza część spotkania upływały pod znakiem prowadzenia Grunwaldu. Przez chwilę prowadziliśmy nawet trzema bramkami. W drugiej części spotkania toczyliśmy wyrównany pojedynek.

Trener gości wprowadzał kolejnych wypoczętych zawodników, którzy w pewnym sensie odwrócili losy spotkania w ostatnich 10 minutach. W 52 minucie prowadziliśmy jedną bramką i wykonywaliśmy rzut karny, którego niestety nie wykorzystał Mateusz Matlach. Ta sytuacja miała moim zdaniem duży wpływ na końcowy wynik. Gorzów ma bardziej doświadczony zespół, lepiej ograny i bardziej skonsolidowany. Gdyby nie pojawiły się błędy w ostatnich fragmentach meczu, to moglibyśmy zwyciężyć i sprawić niespodziankę, a przynajmniej zremisować. Tak, czy inaczej uważam, że był to jeden z najlepszych meczów w wykonaniu Grunwaldu w II rundzie rozgrywek.

Tekst: Krzysztof Brzeziński

Użyte w artykule zdjęcia: Ewelina Jaśkowiak